Kategorie
Relacje

Powerade Garmin MTB Marathon 01.IX.2012 – Zawoja

Błotna przygoda w cieniu Babiej Góry..

W sobotę 1 września rozegrano 8 edycję cyklu Powerade Garmin MTB Marathon. Kolarze zawitali do Zawoi u podnóży Pasma Policy i Babiej Góry.  Na zawodników czekała kompaktowa trasa z ostrymi podjazdami i karkołomnymi zjazdami w typowo beskidzkim stylu. Na wysoki poziom trudności związany z profilem trasy nałożyły się warunki pogodowe – bowiem niebo nad Zawoją tego dnia było zaciągnięte ciężkimi chmurami. Opady sprawiły, że na trasie było dużo błota i wielu zawodników miało problemy ze sprzętem.

W tych trudnych warunkach świetnie odnaleźli się nasi zawodnicy. Na dystansie MEGA świetne 5 miejsce (kategori K3) wywalczyła Anna Wysokińska. Świetne wyniki osiągnęli również zawodnicy, którzy wybrali dystans GIGA. Roman Abramczyk był 6, natomiast 9 miejsce zajął Kamil Marczak (obaj w kategorii M3).

Maraton w Zawoi przejdzie do historii za sprawą wymagającej trasy, która w deszczowych warunkach nawet najlepszym sprawiła niemałe kłopoty. Kolejne górskie zmagania z trasą, sprzętem, własnymi słabościami
i oczywiście innymi zawodnikami przed nami. Przedostatni w tym sezonie maraton z cyklu Powerade Garmin MTB Marathon odbędzie się już 15 września w Piwnicznej Zdrój w Beskidzie Sądeckim.

Wyniki

MEGA

5K3 Anna Wysokińska

42M3 Michał Świderski

GIGA

6M3 Roman Abramczyk
9M3 Kamil Marczak
12M3 Piotr Marszałek
16M3 Norbert Chajewski
28M3 Mateusz Wasielewski
34M3 Zdzisław Trybuła