Kategorie
Bez kategorii

8-9 kwietnia 2017. Mała Liga XC, Bikemaraton, Mazovia.

Drugi kwietniowy weekend przywitał nas lekkim spadkiem temperatury. Niebo, chociaż momentami zachmurzone nie zdecydowało się na pokropienie ziemi deszczem. Jednym słowem idealna kolarska pogoda 🙂 W tych pięknych okolicznościach przyrody nasi zawodnicy rywalizowali w trzech wyścigach. W sobotę na Małej Lidze XC młodzicy Antoni Świderski i Cyprian Świderski oraz mastersi Jacek Rządca, Roman Abramczyk i Michał Świderski.
Antoni Świderski
Mała Liga XC to stosunkowa nowa, ale bardzo solidna marka wśród organizatorów imprez MTB. W Otwocku zastaliśmy doskonale przygotowaną trasę oraz dopiętą na ostatni guzik organizację wyścigu, mocna obsada w naszych klasach zapowiadała ciekawą rywalizację. Michał Jako pierwsi na trasę ruszyli młodzicy. Antek w połowie wyścigu oderwał się od przeciwnika z którym jechał od startu i stopniowo powiększając przewagę jako pierwszy zameldował się na lini mety. Cyprian do końca walczył o czwarte miejsce i dopiero na ostatniej prostej popisał się pięknym finiszem o kilka wyprzedzając rywala o kilka długości roweru.
<img src=
W wyścigu Masters II Michał Świderski próbował nawiązać walkę o podium, ale zakończył rywalizację na czwartym miejscu. W finałowej rozgrywce w klasie Masters I wystartowali Jacek Rządca i Roman Abramczyk. Jacek wywalczył trzecie miejsce a Roman zakończył rywalizację na siódmej pozycji.
Jacek Rządca
Wyniki Mała Liga XC – Otwock 8.04.2017

W tym samym czasie w podwrocławskiej Miękini Jerzy Maćków wystartował pierwszej edycji tegorocznego Bikemaratonu na dystansie Giga. Rywalizację w błotnych warunkach zakończył na czwartym miejscu w klasie M5.

Wyniki Bikemaraton – Mięknia 8.04.2017

W niedzielę w Legionowie odbyła się druga edycja Mazovia MTB Marathon. Niekwestionowaną faworytką wśród kobieta na dystansie Mega była Urszula Luboińska. Nasz zawodniczka nie zawiodła i wygrała, jako jedyna schodząc z czasem poniżej 2 godzin.
Urszula Luboińska

Wyniki Mazovia – Legionowo 9.04.2017

Autor zdjęć: Zbyszek Kowalski

Kategorie
Bez kategorii

Jacek Rządca – Mazovia Józefów – 2.04.2017

Ostatni raz na Mazovii startowałem w czerwcu 2012 roku. W tym roku wielki powrót – Trezado BikeTires.pl wyznaczyła cel, starty na maratonach Czarka Zamany. Na starcie stanąłem nabuzowany i wkurzony. Dzień wcześniej ścigałem się na XC, gdzie start mi nie wyszedł a na 2 kółku złapałem kapcia (miałem dętkę, nie zalałem opony najlepszym uszczelniaczem na świecie). Potrzebowałem jakiegoś pozytywnego bodźca, potwierdzenia, że eksperymentalne, biegowo-rowerowe przygotowania zimowe nie były błędem.
Jacek Rządca
Start na szosie 50 km/h, jak zawsze troszkę nerwowo, agresywnie przeciskałem się do przodu, żeby na jak najlepszej pozycji wjechać do lasu. Potem w lesie każdy zakręt w piasku, podjazd był okazją do przeskoczenia jedno oczko wyżej lub spadnięcia o jedną dwie pozycję. Nie wiele się zmieniło od 2012 roku. Chociaż subiektywnie powiem, że tempo jazdy 2012 vs 2017 spadło! Mam wrażenie, że kiedyś przyjeżdżała do Czarka sama mazowiecka śmietanka. Czy czasy Radka Rękawka, braci Peluchów nigdy nie wrócą? Kiedyś potrafiła się urwać kilkuosobowa bardzo mocna grupa cyborgów i oni rozgrywali wyścig między sobą. Teraz towarzystwo porozbijało się na dwa cykle, lub w ogóle przestali jeździć maratony na Mazowszu albo przerzucili się na wyścigi szosowe. Wczoraj na jak zwykle kameralnym Pucharze Mazowsza XC była mocniejsza stawka. Z tych dawnych dominatorów to był tylko Paweł Baranek jak zwykle jechał sobie wycieczkę na 3 pozycji cały czas, przed metą docisnął i wygrał Open.
Jacek Rządca
W Józefowie cały dystans MEGA (oprócz ostatnich 10 km) prowadziła jedna osoba Kamil Karwat. Reszta grzecznie jechała za nim, nikt go nie atakował mimo, że tempo nie było zabójcze i można było 20 osobową grupę rozerwać. Jestem pewien że to kwestia mojego dobrego sampoczucia. Ludzie czasami przyspieszali sobie żeby przeskoczyć do przodu, inni odpuszczali, żeby się napić. Trasa zachęcała do ataków, mnóstwo sztywnych podjazdów, zakrętów, zjazdów między drzewami, nawrotem zachęcających do ostrego przyspieszenia. Z Czarkiem Zamaną zadzwiło mnie jedno zjawisko, wyprzedzałem go kilkukrotnie, szczególnie na podjazdach a on nagle pojawiał się z przodu przede mną, jakby było 5 Czarków Zamanów w peletonie. Ani razy nie zarejestrowałem momentu w którym mnie wyprzedza, a pilnowałem agresywnie swojego miejsca w grupce. W każdym razie Czarek pięć lat temu było o dobrych kilkadziesiąt Watów mocniejszy, kiedyś jechał w grupie 30 pare km/h i organizował swoją ekipę przez telefon. Dzisiaj pod koniec pętli mega finalnie został chyba za mną, albo wyprzedziłem wszystkie Czarki , bo 15 km więcej już ich nie widziałem. 😉

Na ok. 13 km do mety na dyst. Mega w końcu znalazł się śmiałek, który wyprzedził Kamila Karwata i zaczął jechać swoim tempem. Wróciły stare czasy  Za nim skoczył Paweł Baranek i dwóch Panów APS Cosmobike ja zostałem za Kamilem, byłem już dosyć mocno podjechany. Chwile potem wyskoczyło zza nas dwóch Panów ja skoczyłem za nimi ale nie dałem rady już dospawać . Resztę 10 km trasy jechałem już sam i zrobiłem najlepszy wynik na Mazovii w życiu z czego jestem bardzo zadowolony.

Kategorie
Bez kategorii

Klasyczne XC na Małej Lidze w Józefowie k. Warszawy – 19.03.2017

Pierwszy start w sezonie zawsze ma przynieść odpowiedź na podstawowe pytanie: Jaką ja mam formę, a jaką moi rywale? Termin i pogoda były odpowiednie i na podobne pytania szukała odpowiedzi zaskakująco liczna grupa kolarzy, tłocząca się na starcie każdego, kolejnego wyścigu w poszczególnych kategoriach.

Pozornie łatwa i szybka trasa na Górze Lotnika, którą doskonale wytyczono i oznakowano, sprytnie wykorzystując okoliczne wydmy, przysporzyła wielu zawodnikom sporych problemów. Dowodem czego był pierwszy podjazd, a konkretnie jego końcowa część, często chętnie i z zapałem pokonywana z tzw buta.

Na pętli Organizator nie zafundował wymyślnych, sztucznych tworów, ostatnio tak popularnych, które wyjątkowo skutecznie potrafią dezintegrować części roweru i ciała, nie mniej jednak sztywne podjazdy i skromna ilość płaskich odcinków na pewno zmusiły każde serduszko do solidnej roboty.

Tak naprawdę nie było miejsca na odpoczynek. Na nielicznych prostych nie pozwalał na to wiatr, a na zjazdach, wiadomo gdy jest szybko i ryzykujesz oddechu nie uspokoisz. W zmniejszeniu ryzyka miały mi dopomóc nowe opony, które od tygodnia ujeżdżałem na technicznej, warszawskiej trasie WAT.

Opony marki WTB Nano 2,1 bardzo przypadły mi do gustu, głównie za sprawą dobrej szybkości, wyjątkowo dobrego trzymania w zakrętach oraz doskonałego kontaktu na stromych, miękkich podjazdach. Te dwa ostatnie atuty nie były takie oczywiste w przypadku moich wcześniejszych gum.

Co ciekawe, moje Nano okazały się asem w rękawie podczas wyścigu. Pozwoliły mi na skuteczną walkę ze świetnie dysponowanym rywalem, który dopadł mnie na półmetku trasy. Dopiero na sam koniec zdecydowałem się na atak tuż przed podjazdem. Posiadając zaledwie kilka metrów przewagi, rzuciłem się na szybki i kręty zjazd, na którym WTB Nano pokazały swój charakter i pozwoliły mi z łatwością uzyskać bezpieczną przewagę. Jeszcze jeden podjazd i zjazd, na których nie oddałem nawet pół metra i spokojnie mogłem przejechać linię mety. Umęczony, ale szczęśliwy.

Imprezy XC z roku na rok powoli wracają do łask, pozwalając zapomnieć o monotonii maratonów MTB. Mała Liga XC jest dowodem na to, że można zmontować dobrą trasę XC w środku Mazowsza.

A minusy? Nie byłbym sobą nie wspominając:
1. Wpisowe 50zł – sporo.
2. Nagrody – o matko! Czy to ma być krajowym standardem
3. Silny, zimny wiatr – ciekaw jestem ilu uczestników walczy z przeziębieniem.

Daniel Pepla

Kategorie
Bez kategorii

Inauguracja sezonu Trezado BikeTires.pl – Józefów – Mała Liga XC – 19.03.2017

19 marca drużyna Trezado BikeTires.pl rozpoczęła sezon startowy 2017. Wybraliśmy się na otwarcie sezonu Małej Ligi XC w Józefowie na Górze Lotnika. TREZADO jest oficjalnym uszczelniaczem tej imprezy, wiec nie mogło zabraknąć naszej reprezentacji na starcie.

Mała Liga XC to podwarszawski cykl zawodów XC, rozpoczęty w ubiegłym roku przez grupę pasjonatów związanych z teamem IBOX. Nie ma lepszej recepty na udane zawody, niż zorganizowanie ich przez ludzi, którzy mają zajawkę i chcą po prostu zrobić coś fajnego.

Trasa, jak na początek sezonu, w sam raz – poprowadzona wokół Góry Lotnika w józefowskim lesie pętla miała około 3 km i prowadziła podjazd pod górę trzykrotnie z różnych stron, a piaszczyste podłoże całkowicie wchłonęło opady poprzedniego dnia i nocy.

Przyjechałam na start w czasie, gdy zakończyły się już zawody dzieci, dla naszej drużyny zwycięskie, ponieważ Marcelina Świderska zajęła 1 miejsce w swojej kategorii (D2), a Antoni Świderski zameldował się na drugiej pozycji (Młodzik).
Marcelina Świderska
Załatwienie formalności w biurze zawodów trwało moment i miałam jeszcze czas na szybki objazd trasy. Od razu przypadła mi do gustu – dużo wspinaczek, zjazdy, gdzie można poczuć trochę adrenaliny i brak elementów, które wymagałyby ode mnie zejścia z roweru.

Na starcie spotkałam dwie znajome rywalki – Zosię Czyż i Kasię Skurę, obie chyba bardziej doświadczone w XC niż ja, bo to miał być mój drugi start w tej formule.

Jedynym minusem całej imprezy była temperatura – około 5 stopni, po moim dwutygodniowym pobycie w ciepłym kraju szczególnie dotkliwa.
Urszula Luboińska
Po starcie chwila na nabranie prędkości i pierwszy podjazd – w sumie najtrudniejszy z całej pętli. Udało mi się zaatakować i na pierwszym okrążeniu zdobyłam przewagę, która pozwoliła mi stracić pozostałe zawodniczki z oczu. Kolejne pętle jechałam już spokojniej, kontrolując tyły, trzymając się rytmu dwóch kolegów jadących przede mną. Przewagę bezpiecznie udało mi się dowieźć do mety.

Razem ze mną startowali: Daniel Pepla – zwycięzca kategorii (Masters II) oraz Borys Tyszecki, 9-ty w kategorii.

Po naszym starcie przyszła kolej na zawody Elity i Masters I, w których wystartowali Artur Mioduszewski – zwycięzca swojej kategorii (Masters I) i 4 zawodnik open, oraz Roman Abramczyk (6 w Masters I) i Jacek Rzadca (4 w Masters I). Przez cały wyścig ja, Daniel i Borys na bieżąco śledziliśmy ich przewagi i straty w stawce, kibicując im na szczycie góry.

W sumie zawodnicy Trezado BikeTires.pl stanęli w tych zawodach na pierwszym stopniu podium 6 razy, ponieważ ja i Artur zdobyliśmy też pierwsze miejsca open Kobiet i Mężczyzn w kategorii najszybszego okrążenia.

Wielki dzięki dla organizatorów za wspaniałą atmosferę i oby więcej tak udanych imprez!

Urszula Luboińska

Kategorie
Bez kategorii

Przed nami sezon 2017

Zima w pełni, ale co raz bliżej do rozpoczęcia naszego kolejnego sezonu startowego. To już chyba ósmy. Gdzie będzie można nas spotkać? Jak co roku, pomimo mazowieckiego rodowodu, nastawiamy się na starty w górskich maratonach oraz wyścigach XC. W planach mamy wyścigi z cyklu Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej, Pucharu Strefy MTB, Pucharu Polski XC, Pucharu Mazowsza XC a wolnych chwilach relaks na trasach Mazovia MTB. Planujemy również udział w imprezach mistrzowskich, Mistrzostwach Polski XCO oraz Mistrzostwach Europy XCM na Słowacji. Plany są ambitne więc zimowe miesiące poświęcamy na budowanie formy. W weekendy zazwyczaj trenujemy razem w Kampinosie a w środku tygodnia każdy mozolnie realizuje swój indywidualny plan treningowy. 

Kategorie
Relacje

Merida Mazovia MTB Marathon 07.X.2012 – Nowy Dwór Mazowiecki

W niedzielę 7 października w podwarszawskim Nowym Dworze Mazowieckim rozegrana została ostatni w tym sezonie maraton z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon. Zawody zostały rozegrane na zmienionej względem poprzednich lat trasie – szybkiej i premiującej dobrą współpracę zawodników. Zawodnicy teamu PTU Eclipse Biketires.pl zaprezentowali się z dobrej strony i osiągnęli świetne wyniki, w wielu przypadkach przypieczętowując rewelacyjne pozycje w klasyfikacjach generalnych. Wśród najmlodszych zawodników rywalizujących na dystansie HOBBY najlepsze wyniki osiągnęli: Maria Chrzanowska zwyciężyła w kategorii HK1, na podium stanęli również chłopcy, Mateusz Cywiński (2 miejsce w kategorii HM1) i Antoni Świderski (3 miejsce w kategorii HM1).
Na dystansie MEGA jedyną zawodniczką reprezentującą naszą drużynę była Magdalena Fejfer – ostatecznie dotarła do mety na 3 pozycji (kategori K2). Wśród mężczyzn podobnie świetny wynik osiągnął Tomasz Kuczewski (3 miejsce w kategorii M5). Jedynym zawodnikiem, który ukończył maraton na dystansie GIGA był Roman Abramczyk – maraton w Nowy Dworze Mazowieckim był kolejnym świetnym występem Romka, metę wyścigu przekroczył na 6 pozycji (kategoria M3).

Z powodu zniszczenia części oznakowania trasy wiele osoób zgubiło trasę, w efekcie czego straciło wiele minut lub wycofało się z rywalizacji. Niestety wśród nich byli również zawodnicy naszej drużyny. Cała sytuacja wpłynęła niestety na to, że jako drużyna nie mogliśmy poprawić swojego wyniku w ostatniej edycji cyklu.

Wyniki:
HOBBY

1 HK1 Maria Chrzanowska

2 HM1 Mateusz Cywiński
3 HM1 Antoni Świderski
5 HM1 Cyprian Świderski
15 HM2 Michał Chrzanowski
7 HM1 Tomasz Patorski

FIT

77 FM3 Mateusz Patorski

MEGA

3 K3 Magdalena Fejfer

17 M3 Damian Kawecki
31 M3 Michał Świderski
3 M5 Tomasz Kuczewski
78 M3 Sławomir Mazurek

GIGA

6 M3 Roman Abramczyk

Po dekoracji najlepszy zawodników na trasie z metą w Nowym Dworze Mazowieckiem, przyszedł czas na podsumowanie i nagrodzenie najlepszych zawodników w ciągu całego sezonu. W klasyfikacji generalnej wielu naszych zawodników osiągnęło sukcesy.

HOBBY

6 HK1 Marcelina Świderska
8 HK1 Alicja Dziurdziak

1 HM1 Mateusz Cywiński
3 HM1 Cyprian Świderski
5 HM1 Antoni Świderski
6 HM1 Patorski Tomasz

FIT

18 FM3 Mateusz Patorski

MEGA

2 K2 Fejfer Magdalena
1 K3 Urszula Luboińska

12 M3 Damian Kawecki
18 M3 Sławomir Mazurek
6 M5 Tomasz Kuczewski

GIGA

15 M2 Tomasz Szymański
6 M3 Roman Abramczyk
15 M3 Paweł Wilk
23 M3 Michał Świderski

W klasyfikacji drużynowej po zaciętej walce przez cały sezon nasza drużyna osiągnęła dobry wynik zajmując 8 pozycję. Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesów!

Kategorie
Relacje

Powerade Garmin MTB Marathon 29.IX.2012 – Istebna

Tradycyjnie już maratończycy ścigający się w cyklu Powerade Garmin MTB Marathon kończą sezon w Istebnej – nie inaczej było w tym roku. 29 września ulice Istebnej zapełniły kolorowe koszulki. Przed zawodnikami klasyczna trasa na pograniczu Polsko – Czesko – Słowackim. Ostatnia edycja cyklu w sezonie to również ostatnia okazja na poprawienie swojego wyniku, dlatego na starcie stanęło wielu zawodników. Wśród nich stawiła się liczna grupa zawodników teamu PTU Eclipse Biketires.pl.Zawodnicy mieli do pokonania wymagającą i jednocześnie bardzo ładną trasę, co przy słonecznej, jesiennej pogodzie było nielada ucztą dla wszystkich zmysłów. Strome podjazdy wyciskały z zawodników siódme poty, a szybkie zjazdy  weryfikowały bezlitośnie umiejętności. Tuż przed metą nie mogło zabraknąć słynnej sekcji po korzeniach – pokonanej jedynie przez nielicznych.

Na dystansie MINI z metą usytuowaną w Koniakowie wystartował Sławomir Mazurek, dla którego start w Istebnej był powrotem do ścigania się w górach po dłuższej przerwie. Ostatecznie Sławek zakończył wyścig na 13 pozycji (kategoria M3).

Na średnim dystansie MEGA rywalizowały dwie nasze zawodniczki – Magdalena Fejfer zameldowała się na mecie na 7 pozycji (kategoria K2), natomiast Anna Wysokińska ukończyła zawody na 11 pozycji (kategoria K3). Na dystansie MEGA wystartował również Łukasz Kossakowski – 71 na mecie (kategoria M3).

Najwięcej emocji wiązał ze sobą maraton na dystansie GIGA – tego dnia rozstrzygnąć się miały bowiem wyniki klasyfikacji drużynowej oraz klasyfikacje indywidualne. Na wielkie uznanie zasługuje wynik osiągnięty przez Urszulę Luboińską – nasza zawodniczka wyjątkowo skupiła się na na tym starcie, dzięki czemu odniosła triumf w kategorii K3. Świetne wyniki osiągneli również zawodnicy: Roman Abramczyk wywalczył 11 pozycję, Piotr Marszałek był 15, natomiast Kamil Marczak 18 (wszyscy kategoria M3).

Wyniki:
MINI

13 M3 Sławomir Mazurek

MEGA

7 K2 Magdalena Fejfer
11 K3 Anna Wysokińska

71 M3 Łukasz Kossakowski

GIGA

1 K3 Urszula Luboińska

11 M3 Roman Abramczyk
15 M3 Piotr Marszałek
18 M3 Kamil Marczak
41 M3 Mateusz Wasielewski
42 M3 Michał Świderski
14 M4 Jerzy Maćków
42 M2 Tomasz Szymański

W Istebnej tradycyjnie podsumowano cały sezon maratonów oraz nagrodzono zawodników w klasyfikacjach generalnych. Do ostatnich kilometrów maratonu wazyły się losy wyniku drużynowego oraz wynikow indywidualnych. Ostatecznie udało się wywalczyć 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej na dystansie GIGA. Wśród naszych zawodnikow najlepsze wyniki indywidualne osiągnęli Urszula Luboińska – 2 miejsce w kategori K3 na dystansie GIGA, Anna Wysokińska – 6 miejsce w kategorii K3 na dystansie MEGA oraz Roman Abramczyk – 8 miejsce w kategorii M3 na dystansie GIGA. Nasi zawodnicy odnieśli również sukces w prestiżowej klasyfikacji TOP5 – Roman Abramczyk i Kamil Marczak zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce (kategoria M3)

Kategorie
Relacje

Merida Mazovia MTB Marathon 23.IX.2012 – Rawa Mazowiecka

23 września cykl Merida Mazovia MTB Marathon gościł w Rawie Mazowieckiej. Przy ładne pogodzie kolarze zmagali się z szybką trasą przebiegającą w całości na terenie malowniczej Wysoczyzny Rawskiej. Interwałowy charakter trasy wszystkim przypadł do gustu, co miało odzwierciedlenie w osiągniętych przez naszych zawodników wynikach. Liczne Rywalizację najmłodszych zawodników na dystansie HOBBY wygrali nasi zawodnicy: Maria Chrzanowska w kategorii HK1 oraz Mateusz Cywiński w kategorii HM1. Świetne wyniki osiągnęły nasze zawodniczki również na dystansie MEGA: zwycięstwa w swoich kategoriach odnisły Urszula Luboińska (kategori K3) oraz Magdalena Fejfer (kategoria K2). Obie zawodniczki umocniły tym samym swoje wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej cyklu. Wśród męższyzn rywalizujących na dystansie MEGA najlepsze wyniki osiągnęli przekraczający linię mety tuż za medalową pozycją Tomasz Kuczewski (4 pozycja w kategorii M5) oraz 14 w kategorii M3 Damian Kawecki. Na najdłuższym dystansie GIGA wystartowało tym razem czterech zawodników reprezentujących nasz team. Najszybszy po raz kolejny w tym sezonie okazał się Roman Abramczyk – 9 miejsce w kategorii M3. Punkty do klasyfikacji drużynowej zdobył również Paweł Wilk – 16 w kategorii M3.Wyniki:
HOBBY

3 HK1 Maria Chrzanowska
8 HK1 Marcelina Świderska
18 HK1 Alicja Dziurdziak

1 HM1 Mateusz Cywiński
2 HM1 Cyprian Świderski
16 HM2 Michał Chrznowski
5 HM1 Tomasz Patorski
7 HM1 Antoni Świderski
10 HM1 Antoni Ripper

FIT

11 FK3 Kalina Stawnicka

MEGA

1 K3 Urszula Luboińska
1 K2 Magdalena Fejfer

14 M3 Damian Kawecki
24 M3 Łukasz Kossakowski
35 M3 Sławomir Mazurek
4 M5 Tomasz Kuczewski
58 M3 Piotr Kubera
32 M2 Michał Choda

GIGA

9 M3 Roman Abramczyk
16 M3 Paweł Wilk
18 M3 Zdzisław Trybuła
14 M2 Tomasz Szymański

Kategorie
Relacje

Powerade Garmin MTB Marathon 15.IX.2012 – Piwniczna Zdrój

Cykl Powerade Garmin MTB Marathon zawitał wraz z kolejną edycją w Beskid Sądecki. Zawodnicy stanęli na starcie maratonu w Piwnicznej Zdroju – malowniczo położonym znanym uzdrowisku.  Sąsiedztwo Pienińskiego Pasa Skałkowego jest dodatkową atrakcją tych rejonów. Trasa typowo górska z długimi podjazdami i karkołomnymi zjazdami. Zawodnicy mieli również okazję przejeżdżać przez jeden z najpiękniejszych wapiennych wąwozów – Biała Woda, a dzięki słonecznej pogodzie towarzyszyły im również niezapomniane widoki.Z trudami trasy na dystansie MEGA zmagała się Megdalena Fejfer. Magda ukończyła zawody na dobrym 5 miejscu (kategoria K2) i nie kryła na mecie radości:„Na mecie z zaciekawieniem sprawdzam wynik. Okazało się, że jestem 5. Jest jest jest, ale jestem szczęśliwa!”

Zawodnicy rywalizujący na dystansie GIGA równeż osiągnęli świetne wyniki. Urszula Luboińska przekroczył linię mety na drugiej pozycji (kategoria K3). Świetną dyspozycję potwierdził również Roman Abramczyk, kolejny raz meldując się na szerokim podium (6 miejsce w kategorii M3). W klasyfikacji drużynowej punktowali również Kamil Marczak (9 miejsce w kategorii M3) oraz Tomasz Szymański (17 miejsce w kategorii M2). Dobre wyniki indywidualne naszych zawodników przełożyły się na świetny wynik w klasyfikacji drużynowej – w Piwnicznej Zdroju osiągnęliśmy najlepszy drużynowy wynik spośród górskich edycji cyklu.
Kolejny, ostatni już maraton z cyklu Powerade Garmin MTB Marathon już za dwa tygodnie, 29 września w Istebnej, gdzie czekają na maratończyków kultowe trasy w Beskidzie Śląskim!

MEGA

5K2 Magdalena Fejfer

GIGA

2K3 Urszula Luboińska
6 M3 Roman Abramczyk
9 M3 Kamil Marczak
17 M2 Tomasz Szymański

Kategorie
Relacje

Merida Mazovia MTB Marathon 09.IX.2012 – Ciechanów

Kolejna edycja Merida Mazovia MTB Marathon za nami. Tym razem zawodnicy zawitali do Ciechanowa. Start usytuowano pod Zamkiem Książąt Mazowieckich, co było nie lada atrakcją dla wszystkich obecnych. Pogoda dopisała – Ciechanów przywitał kolarzy słońcem i przyjemną do ścigania temperaturą. Zgodnie z zapowiedziami, przygotowana trasa była szybka, ale Cezary Zamana z pomocą lokalnych pasjonatów dwóch kółek wycisnęli z okolicznych terenów wszystko co najlepsze. Nie brakowało zatem krótkich, ale ostrych podjazdów, piachu i odcinków z korzeniami.

Maraton w Ciechanowie okazał się szczęśliwy dla zawodników teamu PTU Eclipse Biketires.pl – osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki indywidualne, co przełożyło się również na dobry wynik w klasyfikacji drużynowej. Wśród najmłodszych zawodników ścigających się na dystansie HOBBY, po raz kolejny w tym sezonie bezkonkurencyjni byli chłopcy: Mateusz Cywiński i Cyprian Świderski (odpowiednio 1 i 3 lokata w kategorii HM1).  Świetne wyniki osiągnęły również nasze zawodniczki na dystansie MEGA liczącym 54 km – Magdalena Fejfer była bezkonkurencyjna w kategorii K2, natomiast Urszula Luboińska pewnie zwyciężyła w kategorii K3, osiągając jednocześnie najlepszy czas OPEN. Zawodnicy ścigający się na dystansie GIGA mieli do pokonania 74 km – był to jeden z najkrótszych maratonów n tym dystansie. Najlepszy wynik wśród naszych zawodników osiągnął Roman Abramczyk – rywalizację ukończył na 5 pozycji (kategoria M3). W klasyfikacji drużynowej punktował również Paweł Wilk (21 pozycja w kategorii M3).

Po dobry występie naszych zawodników nasz team utrzymał 8 pozycję w klasyfikacji drużynowej. Kolejne zawody z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon za dwa tygodnie, 23 września w Rawie Mazowieckiej.

Wyniki:

HOBBY

5HK1 Maria Chrzanowska
12 HK1 Marcelina Świderska

1 HM1 Mateusz Cywiński
3 HM1 Cyprian Świderski
6 HM1 Tomasz Patorski
7 HM1 Antonii Świderski
16 HM2 Michał Chrzanowski

FIT

19 K3 Kalina Stawnicka
57 M3 Mateusz Patorski

MEGA
1 K3 Urszula Luboińska
1 K2 Magdalena Fejfer

17 M3 Sławomir Mazurek
64 M3 Piotr Kubera
84 M3 Michał Świderski

GIGA

5 M3 Roman Abramczyk
21 M3 Paweł Wilk
12 M2 Tomasz Szymański
26 M3 Łukasz Kossakowski