Kategorie
Relacje

Merida Mazovia MTB Marathon 26.VIII.2012 – Skarżysko Kamienna

Błotny maraton Mazovii w Górach Świętokrzyskich..

Po kultowej trasie w Supraślu poprowadzonej szlakami Puszczy Knyszyńskiej i weekendzie pośród mazurskich jezior (edycje w Ełku i Orzyszu), cyklu Merida Mazovia MTB Marathon zawitał  w Górach Świętokrzyskich. Skarżysko Kamienna  gościła maratończyków już kolejny rok z rzędu. Tegoroczna trasa została całkowicie odmieniona, organizatorzy zapowiadali, że tym razem maraton będzie czerpał wszystko, co najlepsze z okolicznych terenów. W dniu startu okazało się, że niełatwą trasę dodatkowo utrudni aura. Padający deszcz zamienił wiele ścieżek w błotne sekcje. Zgodnie z zapowiedziami, zawodnicy walczyli na interwałowej trasie z licznymi podjazdami.
Maraton rozegrany został w trudnych warunkach, ale nasi zawodnicy jak zwykle nie zawiedli, osiągając na mecie świetne wyniki. Dzielnie spisali się przede wszystkim najmlodsi startujący na dystansie HOBBY. Marcelina Świderska zajęła 7 miejsce (kategoria HK1), natomiast chłopcy tradycyjnie okupowali podium: Cyprian Świerski najwyższy stopień, Antoni Świderski trzecie miejsce (obaj kategoria HM1). Nieco więcej wysiłku kosztowało pokonanie błotnistej trasy zawodników rywalizujących na dystansie MEGA. Urszula Luboińska ponownie była bezkonkurecyjna, pewnie zwyciężyła w kategorii K3, ale była również najszybszą zawodniczką na trasie. Świetne wyniki zanotowali również zawodnicy: Damian Kawecki był 10 (kategoria M3), a Tomasz Kuczewski uplasował się tuż za podium na 4 pozycji (kategoria M5). Najdłuższy dystans GIGA była dla wielu zawodników i ich rowerów morderczy. W tych warunkach rewelacyjnie spisal się Roman Ambramczyk, zajmując 2 miejsce w kategorii M3. Punkty do klasyfikacji drużynowej zdobył dla naszej drużyny również Łukasz Kossakowski (12 miejsce w kategori M3), debiutujący w tym sezonie na dystansie GIGA. Trudne warunki sprawiły, że problemy sprzetowe nie omineły rówież naszych zawodników – z powodu defektów z rywalizacji musieli wycofać się Zdzisław Trybuła i Tomasz Szymański.
Kolejna edycja cyklu Cezarego Zamany rozegrana zostanie w Ciechanowie 9 września, gdzie organizatorzy zapowiadają typową mazowiecką trasę – będzie więc płasko i szybko, ale autorzy trasy obiecują smaczki.

Wyniki:

HOBBY

7HK1 Marcelina Świderska

1HM1 Cyprian Świderski
3HM1 Antoni Świderski

FIT

24M3 Mateusz Patorski

MEGA

1K3 Urszula Luboińska
4K2 Magdalena Fejfer

10M3 Damian Kawecki
15M3 Sławomir Mazurek
4M5 Tomasz Kuczewski
69M3 Michał Świderski
40M3 Piotr Kubera
45M2 Michał Koda

GIGA

2M3 Roman Abramczyk
12M3 Łukasz Kossakowski
15M3 Paweł Wilk