Kategorie
Relacje

Merida Mazovia MTB Marathon 09.IX.2012 – Ciechanów

Kolejna edycja cyklu Cezarego Zamany – tym razem w Ciechanowie..

Kolejna edycja Merida Mazovia MTB Marathon za nami. Tym razem zawodnicy zawitali do Ciechanowa. Start usytuowano pod Zamkiem Książąt Mazowieckich, co było nie lada atrakcją dla wszystkich obecnych. Pogoda dopisała – Ciechanów przywitał kolarzy słońcem i przyjemną do ścigania temperaturą. Zgodnie z zapowiedziami, przygotowana trasa była szybka, ale Cezary Zamana z pomocą lokalnych pasjonatów dwóch kółek wycisnęli z okolicznych terenów wszystko co najlepsze. Nie brakowało zatem krótkich, ale ostrych podjazdów, piachu i odcinków z korzeniami.

Maraton w Ciechanowie okazał się szczęśliwy dla zawodników teamu PTU Eclipse Biketires.pl – osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki indywidualne, co przełożyło się również na dobry wynik w klasyfikacji drużynowej. Wśród najmłodszych zawodników ścigających się na dystansie HOBBY, po raz kolejny w tym sezonie bezkonkurencyjni byli chłopcy: Mateusz Cywiński i Cyprian Świderski (odpowiednio 1 i 3 lokata w kategorii HM1).  Świetne wyniki osiągnęły również nasze zawodniczki na dystansie MEGA liczącym 54 km – Magdalena Fejfer była bezkonkurencyjna w kategorii K2, natomiast Urszula Luboińska pewnie zwyciężyła w kategorii K3, osiągając jednocześnie najlepszy czas OPEN. Zawodnicy ścigający się na dystansie GIGA mieli do pokonania 74 km – był to jeden z najkrótszych maratonów n tym dystansie. Najlepszy wynik wśród naszych zawodników osiągnął Roman Abramczyk – rywalizację ukończył na 5 pozycji (kategoria M3). W klasyfikacji drużynowej punktował również Paweł Wilk (21 pozycja w kategorii M3).

Po dobry występie naszych zawodników nasz team utrzymał 8 pozycję w klasyfikacji drużynowej. Kolejne zawody z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon za dwa tygodnie, 23 września w Rawie Mazowieckiej.

Wyniki:

HOBBY

5HK1 Maria Chrzanowska
12 HK1 Marcelina Świderska

1 HM1 Mateusz Cywiński
3 HM1 Cyprian Świderski
6 HM1 Tomasz Patorski
7 HM1 Antonii Świderski
16 HM2 Michał Chrzanowski

FIT

19 K3 Kalina Stawnicka
57 M3 Mateusz Patorski

MEGA
1 K3 Urszula Luboińska
1 K2 Magdalena Fejfer

17 M3 Sławomir Mazurek
64 M3 Piotr Kubera
84 M3 Michał Świderski

GIGA

5 M3 Roman Abramczyk
21 M3 Paweł Wilk
12 M2 Tomasz Szymański
26 M3 Łukasz Kossakowski