Merida Mazovia MTB Marathon 09.IX.2012 – Ciechanów

Merida Mazovia MTB Marathon 09.IX.2012 – Ciechanów

Kolejna edycja Merida Mazovia MTB Marathon za nami. Tym razem zawodnicy zawitali do Ciechanowa. Start usytuowano pod Zamkiem Książąt Mazowieckich, co było nie lada atrakcją dla wszystkich obecnych. Pogoda dopisała – Ciechanów przywitał kolarzy słońcem i przyjemną do ścigania temperaturą. Zgodnie z zapowiedziami, przygotowana trasa była szybka, ale Cezary Zamana z pomocą lokalnych pasjonatów dwóch kółek wycisnęli z okolicznych terenów wszystko co najlepsze. Nie brakowało zatem krótkich, ale ostrych podjazdów, piachu i odcinków z korzeniami.

Maraton w Ciechanowie okazał się szczęśliwy dla zawodników teamu PTU Eclipse Biketires.pl – osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki indywidualne, co przełożyło się również na dobry wynik w klasyfikacji drużynowej. Wśród najmłodszych zawodników ścigających się na dystansie HOBBY, po raz kolejny w tym sezonie bezkonkurencyjni byli chłopcy: Mateusz Cywiński i Cyprian Świderski (odpowiednio 1 i 3 lokata w kategorii HM1).  Świetne wyniki osiągnęły również nasze zawodniczki na dystansie MEGA liczącym 54 km – Magdalena Fejfer była bezkonkurencyjna w kategorii K2, natomiast Urszula Luboińska pewnie zwyciężyła w kategorii K3, osiągając jednocześnie najlepszy czas OPEN. Zawodnicy ścigający się na dystansie GIGA mieli do pokonania 74 km – był to jeden z najkrótszych maratonów n tym dystansie. Najlepszy wynik wśród naszych zawodników osiągnął Roman Abramczyk – rywalizację ukończył na 5 pozycji (kategoria M3). W klasyfikacji drużynowej punktował również Paweł Wilk (21 pozycja w kategorii M3).

Po dobry występie naszych zawodników nasz team utrzymał 8 pozycję w klasyfikacji drużynowej. Kolejne zawody z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon za dwa tygodnie, 23 września w Rawie Mazowieckiej.

Wyniki:

HOBBY

5HK1 Maria Chrzanowska
12 HK1 Marcelina Świderska

1 HM1 Mateusz Cywiński
3 HM1 Cyprian Świderski
6 HM1 Tomasz Patorski
7 HM1 Antonii Świderski
16 HM2 Michał Chrzanowski

FIT

19 K3 Kalina Stawnicka
57 M3 Mateusz Patorski

MEGA
1 K3 Urszula Luboińska
1 K2 Magdalena Fejfer

17 M3 Sławomir Mazurek
64 M3 Piotr Kubera
84 M3 Michał Świderski

GIGA

5 M3 Roman Abramczyk
21 M3 Paweł Wilk
12 M2 Tomasz Szymański
26 M3 Łukasz Kossakowski