Kategorie
Relacje

Powerade Garmin MTB Marathon 18.VIII.2012 – Korbielów

Koniec sezonu już coraz bliżej, jednak kolejne edycje cyklu Garmin Powrade MTB Marathon stawiają poprzeczkę coraz wyżej…

Koniec sezonu już coraz bliżej, jednak kolejne edycje cyklu Powrade Garmin MTB Marathon stawiają poprzeczkę coraz wyżej. Trasa maratonu w Korbielowie na długo utkwi w pamięci startujących. Organizatorzy zgodnie z przyjętą ideą „Pure MTB” przygotowali typowo górską, bardzo wymagającą trasę. Maratończycy zostali rzuceni na głęboką wodę już od pierwszych kilometrów musieli bowiem zmagać się z podjazdami wymagającymi żelaznej łydki. Również zjazdy należały do tych, gdzie moment nieuwagi może kosztować więcej niż tylko kilka sekund straty. Na całej trasie zawodnikom towarzyszyły niesamowite widoki – pogoda wyjątkowo sprzyjała podziwianiu panoramy Beskidów.

Jedyną zawodniczką na mecie reprezentującą team PTU Eclipse Biketires.pl była ścigająca się na dystansie MEGA Magdalena Fejfer. Magda stoczyła bardzo wyrównaną walkę o najniższy stopień szerokiego „pudła”, ostatecznie uległa rywalce o niespełna minutę i zajęła 7 pozycję (kategoria K2) Męskie grono naszych zawodników zmierzyło się z dystansem GIGA. Trasa była wyjątkowo krótka, jak na standardy cyklu, ale skumulowane przewyższenia i wymagające zjazdy sprawiły, że maraton należał do ciężkich. Nasi zawodnicy osiągnęli dobre wyniki. Najlepsze trójka – Norbert Chajewski, Roman Abramczyk oraz Kamil Marczak (odpowiednio 10,11 i 12 miejsce w kategorii M3) przekroczyli metę w niewielkim odstępie czasu.

Do końca sezonu cyklu pozostały jeszcze trzy edycje, następna już 1 września w Zawoi.

Wyniki:

MEGA

7K2 Magdalena Fejfer

GIGA

10M3 Norbert Chajewski
11M3 Roman Abramczyk
12M3 Kamil Marczak
19M3 Zbyszek Bieryt
24M3 Mateusz Wasielewski
29M3 Tomasz Szymański