Kategorie
Bez kategorii

Arkadiusz Mioduszewski trzeci w Legionowie

W Sobotę 2.05.2015, wystartowała 3 odsłona cyklu Lotto Poland Bike Marathon. Tegoroczna edycja, pokazała, że Mazowiecki maraton może być ciekawy.  Zabrakło na tym maratonie szerokich dróg szutrowych i licznych odcinków po drogach asfaltowych. Kolarze, którzy zjechali do Legionowa, mogli chociaż prze1907528_958087967556641_5355639773707643214_nz moment wykorzystać swoje rowery na karbonowych ramach, bo rzeczywiście był to maraton MTB.  Liczne interwałowe, leśne single tracki,  górki, pagórki,  mocno dały się we znaki na długim dystansie MAX liczącym prawie 60 km.  Nawet na ostatni kilometr przed metą, organizatorzy się postarali, bo wzbogacili trasę o dodatkowe single.  Minusem była jedynie przeprawa przez stacje kolejową, którą jakby nie patrzeć, można by potraktować za dość nietypową atrakcje imprezy.

Nie zabrakło na trasie grupy Trezado BikeTires.pl, na długim dystansie, Arkadiusz Mioduszewski zajął 3 miejsce wśród mężczyzn, a 2 w kategorii M3.

Gratulujemy!!!

Kategorie
Relacje

Puchar Polski w Michałowie, Ula i Artur liderami po pierwszym etapie !

To właśnie Michałowo zainaugurowało tegoroczne zmagania na Pucharze Polski w Maratonie, które odbyły się 19.04 na ziemi Podlaskiej.  Organizator imprezy staną na wysokości zadania, pomimo nizinnego ukształtowania terenu, wycisnął z niego wszystko co możliwe, by zapewnić zawodnikom jak największą liczbę atrakcji, w tym regulaminową sumę przewyższeń, jak na zawody rangi PP XCM przystało. Puszcza Knyszyńska przez, którą został przeprowadzony wyścig, po licznych,  krętych i wąskich ścieżkach przypominających single tracki  wśród dzikiej Michałowskiej Puszczy były dla zawodników niczym wisienka na torcie i pozwoliły im poczuć się niczym w górach. Wielu zawodników, przyrównało tę trasę do tej z Mistrzostw Polski w Obiszowie, tylko w znacznie lepszym wydaniu.

Dla ekipy Trezado Biketires.pl był to niezwykle udane zawody. Dwójka naszych reprezentantów Ula Luboińska i Artur Mioduszewski , wygrali rywalizację w kategoriach Masters, tym samym zapewnili drużynie wysokie drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Poniższe cztery pytania redakcja mtb-xc.pl, zadała naszym  zawodnikom, po pierwszej edycji Pucharu Polski w maratonie MTB,

Zobaczcie jak to wyglądało z ich perspektywy :


1. Puchar Polski w nowej formule, z kategoriami rozszerzonymi o Cyklosport oraz Masters. Jak oceniasz taką formułę?


2. Michałowo to nie góry, ale organizator wyciągnął z terenu chyba wszystko co się dało. Jak podobała Ci się trasa? Do jakiej innej w Polsce mógłbyś ją porównać?


3. Frekwencja zawodów nie była imponująca. Jak oceniasz poziom sportowy oraz sam przebieg rywalizacji?

4. Jak często będziemy mogli zobaczyć Ciebie na Pucharze Polski w maratonie MTB? Jakie inne priorytety masz na ten sezon?

Artur Mioduszewski – Trezado BikeTires.pl (1. miejsce w kategorii Masters I):


  1. Dopuszczenie do startu zawodników z licencjami Masters i Cyklosport uważam za bardzo dobry pomysł, wyobraźmy sobie sektor PP tylko z zawodnikami elity – kilkanaście osób , bardzo skromnie. Nowa formuła pozwala kolarzom-amatorom sprawdzić ile ich dzieli od najlepszych, a rozwój imprez dla zawodników licencjonowanych, będzie skłaniał amatorów kolarstwa do wyrabiania licencji Masters i Cyklosport, które w żaden sposób nie ograniczają możliwości startu w imprezach amatorskich, a zobowiązują zawodników (przynajmniej w teorii ) do przestrzegania zasad oraz do zawarcia ubezpieczenia.

  2. Okazuje się , że nie potrzeba gór , żeby zrobić ponad 1000 metrów przewyższenia. Trasa typowo interwałowa z wieloma krótkimi podjazdami, wystarczająco selektywna, żeby szybko podzielić stawkę. Brawo dla organizatora za takie dobranie dystansów, które nie spowodowało wielu dubli na ostatnich kilometrach, co znacząco poprawia bezpieczeństwo i komfort rywalizacji.

  3. Myślę, że na frekwencję wpłynęły odbywające się tego samego dnia imprezy w Trójmieście i Nowym Dworze i Daleszycach oraz niewielka popularność Maratonów Kresowych. Może wiele osób nie wie, że można się ścigać w PP bez licencji Elity. Nie zabrakło jednak czołowych zawodników, którzy podnieśli poziom sportowy imprezy. O rywalizacji mogę powiedzieć niewiele, większość trasy pokonałem samotnie, wracając po przerwie do startów zaczynam z dużym spokojem i pokorą.

  4. Grupa Trezado BikeTires.pl będzie pojawiać się na wyścigach PP oraz na innych wybranych wyścigach krajowych. Mój priorytet na ten sezon to czerpać radość z treningów i rywalizacji.

 

Ula Luboińska – Trezado BikeTires.pl (1. miejsce w kategorii Masters):Ula na trasie


  1. Myślę że to dobry pomysł, nie wydaje mi się żeby Elicie to w jakiś sposób przeszkadzało, a pozwala ambitnym amatorom zmierzyć się  z zawodnikami elity bezpośrednio. To coś nowego, dla mnie nowa motywacja. Licencja to też może być pewna deklaracja ze strony zawodnika, ze akceptuje reguły np. czystego kolarstwa.

  2. Trasa przyjemna, choć wymagająca przygotowania kondycyjnego, głównie z racji dystansu. Może podobna do Obiszowa lub „górskich” edycji Mazovii, jak Supraśl czy Skarżysko. Fajnie, że nie było szutru ani asfaltu, tylko leśne ścieżki.

  3. Wśród kobiet Dziewczyny z Elity zgarnęły podium, i to nie dziwi, w sumie kolarstwo to ich zawód, przyjechała też zawodniczka z Litwy, która ściga się na szosie na światowym poziomie, jednak czwarta. Ogólnie nie pojawiło się zbyt wiele mocnych dziewczyn, i jak to zwykle bywa na maratonie, nie było rywalizacji bezpośredniej, każda sobie jechała sama i w swoim czasie dojeżdżała do mety. Wśród mężczyzn pewnie to inaczej wygląda.

  4. Założenie jest takie żeby jeździć jak najwięcej edycji Pucharu Polski, mimo że są to duże odległości od Warszawy, ale to priorytet drużyny Trezado BikeTires.pl na ten sezon, więc mam nadzieje że zdrowie i czas pozwolą mi być na większości edycji.
Kategorie
Relacje

XXVI Warszawski Triathlon Zimowy

W Sobotę 17.01.2015, na Warszawskich Stegnach, odbył się XXVI Triathlon Zimowy. Lecz można by pomyśleć, że był to thriatlon wiosenny, wysoka dodatnia temperatura i twarda nawierzchnia zupełnie nie odzwierciedlały aury zimowej.
10922470_775593955811256_6218368041337381426_n
Zawodnicy, którzy stanęli na starcie mieli za zadanie zmierzyć się z trzema dyscyplinami, kolejno: Bieg, Łyżwy i Rower. Jedynie Łyżwy nadały imprezie zimowego charakteru.
10926425_817411214983445_3320672685974747154_n
Na starcie indywidualnym stanęło ponad 200 zawodników, wśród nich ekipa 4F z Paulą Gorycką i Piotrem Konwą na czele. Barwy Trezado BikeTires.pl, reprezentowali Kamil Marczak i Roman Abramczyk.

10943733_775594225811229_1115607584504290362_n
Wśród mężczyzn zwyciężył Bartosz Banach, natomiast 10 w Open, a 3 w M3 na mecie był Kamil Marczak.
Roman Abramczyk zakończył zmagania na 10 miejscy w M3.
10428718_817442078313692_2945536806312321514_n

Kategorie
Bez kategorii

Podsumowanie sezonu juniorów Visolvit BikeTires.pl

Gdy przygotowania do sezonu 2015 idą pełną parą. My jeszcze świętujemy ogromny sukces naszej młodzieży.
dsc_0501

W sezonie 2014 po na trasach Mazovia MTB Marathon po raz pierwszy rozegrano klasyfikację drużynową juniorów.  Nasi najmłodsi zawodnicy z Visolvit Biketires.pl pewnie wygrali klasyfikację drużynową nie pozostawiając swojej konkurencji żadnych szans.

dsc_1514

Podsumowując starty naszej młodej kadry w sezonie 2014, możemy się pochwalić wieloma dobrymi wynikami naszych zawodników, nie tylko drużynowo, ale również indywidualnie. Nasi zawodnicy zdobyli w tym sezonie 53 medale, w tym:
13 złotych, 25 srebrnych i 15 brązowych

Wyniki z ostatniego etapu w Nowym Dworze Mazowickim :
-Mateusz Cywiński – 2 miejsce w HM3, a 4 Open,
-Antonii Świderski – 5 miejsce w HM3, a 8 Open,
-Ignacy Świderski – 11 miejsce w HM1,
-Konstanty Świderski – 12 miejsce w HM1,
-Marcelina Świderska -3 miejsce w HK2, a 13 Open,
-Basia Cywińska -4 miejsce w HK2, a 14 Open,
-Marysia Chrzanowska – 7 miejsce w HK3, a 18 Open,
-Weronika Cywińska -5 miejsce w FK1,
dsc_1249

Wyniki w klasyfikacjach Generalnych :
Dystans Hobby:
-Alicja Patorska – 16 miejsce w K1,
-Barbara Cywińska -2 miejsce w K2,
-Marcelina Świderska – 5 miejsce w K2,
-Maria Chrzanowska – 10 miejsce w K3,
-Konstanty Świderski -8 miejsce w M1,
-Ignacy Świderski – 12 miejsce w M2,
-Mateusz Cywiński – 2 miejsce w M3,
-Antoni Świderski – 11 miejsce w M3,
-Tomasz Patorski – 41 miejsce w M3,                                                                             Dystans FIT :
– Weronika Cywińska -3 miejsce w K1,
dsc_0308

Oprócz zawodów z cyklu Mazovia MTB, jednego z naszych zawodników można 2014-08-10 17.17.17było spotkać na wielu prestiżowych zawodach MTB w Polsce. Cyprian Świderski startował m.in w Memoriale Marka Galińskiego w Gielniowie i Opocznie, Pucharze Mazowsza na Warszawskim Ursynowie, Volvo MTB Marathon w Istebnej oraz Mistrzostwa Powiatu Grodziskiego.
A o to jego wyniki:
-11 miejsce w kategorii M1, na dystansie mini w Istebnej na MTB Marathon
-9 miejsce w kategorii Młodzik Memoriał Marka Galińskiego XC w Gielniowie

-3 miejsce w kategorii żak na zawodach Pucharu Polski XC, Sławno Opoczno
-5 miejsce w M1 na dystansie Hobby w Opocznie
-1 miejsce na Mistrzostwach Powiatu Grodziskiego, tym samym obronił tytuł mistrzowski z ubiegłego roku.

Specjalne podziękowania chcemy skierować dla marki Visolvit z którą współpracuje z nami od wielu lat wspierając nasze sportowe wysiłki.

Kategorie
Relacje

Wielki finał MTB Marathon „Ta ostatnia Golonka”

Po trzynastu latach, pierwszy cykl maratonów MTB w Polsce, który od 2001 roku, nieprzerwanie gościł w naszych kalendarzach startowych, znika z kolarskiej mapy.  Ostatni tegoroczny etap odbył się 4 .10 .2014 w Istebnej , był to nie tylko ostatni etap tegorocznej edycji, ale również pożegnanie z całym cyklem Grzegorza Golonki.

DSC03049

Dla ekipy Trezado Biketires.pl był to już 5 sezon zmagań na wymagających trasach „Golony”, jedynych „pure” MTB w Polsce, gdzie start w maratonie nie oznaczał wyścigu szczurów o pierwszy sektor, a o jeździe na kole można by jedynie pomarzyć.

Pierwszy etap tegorocznej edycji , który odbył się  Murowanej Goślinie, zapoczątkował cykl w tym sezonie.  Nasz team, na kolejnych edycjach  w Złotym  Stoku, Karpaczu, Stroniu Śląskim, Piwnicznej Zdrój i Istebnej, reprezentowali :  Zbigniew Bieryt, Izabela Cieniuszek, Magdalena Fejfer, Łukasz Kossakowski , Jerzy Maćkow, Kamil Marczak , Tomasz Szymański oraz Cyprian i Michał Świderscy.

Naszych zawodników można było spotkać zarówno na trasach Mega (40-65km)

mega_nwfpjs

 

Jak i Giga (65-120km), charakteryzujących się dużą sumą przewyższeń.

mega_nwfpjs

Podczas finałowej rywalizacji w Istebnej na dystansie Mini  liczącym 21km (711m)Cyprian Świderski zajął 11 miejsce w M1. Na drugim co do długości dystansie – Mega, liczącym 47 km (1674m), Magdalena Fejfer zajęła 2 miejsce w K2, natomiast Tomasz Szymański był 44 w M2.  Na dystansie Giga (66km i 2453m), Kamil Marczak zajął 11 miejsce w M3, a Jerzy Maćkow był 7 w M4.

Maćkow JerzyMarczak Kamil

Oprócz dekoracji etapowej, tego dnia, odbyła się również dekoracja w klasyfikacji Generalnej, podsumowującej  wszystkie tegoroczne edycje.

1452467_806035609440351_9087788064536178052_n

Drużyna Trezado Biketires. pl na dystansie Giga zajęła 5 miejsce.  Natomiast Indywidualnie ,w kategorii M3, Kamil Marczak  zajął 7 miejsce, a 20 w tej samej kategorii, był Michał Świderski ,  Jerzy Maćkow ukończył rywalizacje w M4 na 9 pozycji, a  Tomasz Szymański , w M2 na 16.

Na dystansie Mega, Magda Fejfer  zajęła 5 miejsce w K2.

Tym samym zakończyła się nasza przygoda z  MTB Marathon, po cichu liczymy, że za jakiś czas ten cykl, do nas powróci. Za nim to jednak nastąpi nie składamy broni i w przyszłym sezonie nastawiamy się na zawody Pucharu Polski amatorów oraz wyścigi etapowe.   Do zobaczenia na trasie w  2015 🙂