Wielki finał MTB Marathon „Ta ostatnia Golonka”

Po trzynastu latach, pierwszy cykl maratonów MTB w Polsce, który od 2001 roku, nieprzerwanie gościł w naszych kalendarzach startowych, znika z kolarskiej mapy.  Ostatni tegoroczny etap odbył się 4 .10 .2014 w Istebnej , był to nie tylko ostatni etap tegorocznej edycji, ale również pożegnanie z całym cyklem Grzegorza Golonki.

DSC03049

Dla ekipy Trezado Biketires.pl był to już 5 sezon zmagań na wymagających trasach „Golony”, jedynych „pure” MTB w Polsce, gdzie start w maratonie nie oznaczał wyścigu szczurów o pierwszy sektor, a o jeździe na kole można by jedynie pomarzyć.

Pierwszy etap tegorocznej edycji , który odbył się  Murowanej Goślinie, zapoczątkował cykl w tym sezonie.  Nasz team, na kolejnych edycjach  w Złotym  Stoku, Karpaczu, Stroniu Śląskim, Piwnicznej Zdrój i Istebnej, reprezentowali :  Zbigniew Bieryt, Izabela Cieniuszek, Magdalena Fejfer, Łukasz Kossakowski , Jerzy Maćkow, Kamil Marczak , Tomasz Szymański oraz Cyprian i Michał Świderscy.

Naszych zawodników można było spotkać zarówno na trasach Mega (40-65km)

mega_nwfpjs

Jak i Giga (65-120km), charakteryzujących się dużą sumą przewyższeń.

mega_nwfpjs

Podczas finałowej rywalizacji w Istebnej na dystansie Mini  liczącym 21km (711m)Cyprian Świderski zajął 11 miejsce w M1. Na drugim co do długości dystansie – Mega, liczącym 47 km (1674m), Magdalena Fejfer zajęła 2 miejsce w K2, natomiast Tomasz Szymański był 44 w M2.  Na dystansie Giga (66km i 2453m), Kamil Marczak zajął 11 miejsce w M3, a Jerzy Maćkow był 7 w M4.

Maćkow JerzyMarczak Kamil

Oprócz dekoracji etapowej, tego dnia, odbyła się również dekoracja w klasyfikacji Generalnej, podsumowującej  wszystkie tegoroczne edycje.

1452467_806035609440351_9087788064536178052_n

Drużyna Trezado Biketires. pl na dystansie Giga zajęła 5 miejsce.  Natomiast Indywidualnie ,w kategorii M3, Kamil Marczak  zajął 7 miejsce, a 20 w tej samej kategorii, był Michał Świderski ,  Jerzy Maćkow ukończył rywalizacje w M4 na 9 pozycji, a  Tomasz Szymański , w M2 na 16.

Na dystansie Mega, Magda Fejfer  zajęła 5 miejsce w K2.

Tym samym zakończyła się nasza przygoda z  MTB Marathon, po cichu liczymy, że za jakiś czas ten cykl, do nas powróci. Za nim to jednak nastąpi nie składamy broni i w przyszłym sezonie nastawiamy się na zawody Pucharu Polski amatorów oraz wyścigi etapowe.   Do zobaczenia na trasie w  2015 🙂