Merida Mazovia MTB Marathon 22.IV.2012 – Chorzele

Merida Mazovia MTB Marathon 22.IV.2012 – Chorzele

 

W minioną niedzielę zawodnicy teamu PTU Eclipse Biketires.pl rywalizowali na trasach dwóch cykli. Zdecydowanie większa część teamu zmierzyła się z trasą maratonu Merida Mazovia MTB Marathon w Chorzelach. Zawodnicy, którzy startowali w Chorzelach po raz pierwszy zostali zaskoczenie wymagającą i ciekawą trasą. Wisienką na torcie okazały się, podobnie jak w ubiegłym roku, Góry Debowe. Maraton rozegrany został przy pięknej wiosennej pogodzie, co sprawiło, że w miasteczku zawodów panowała bardzo przyjazna atmosfera. Zawodnicy naszej drużyny wystartowali licznie na wszystkich czterech dystansach. Najmłodsi zawodnicy startujący na dystansie HOBBY tradycyjnie spisali się na medal. Wśród dziewczynek tuż za podium uplasowała się Marcelina Świderska. Wśród chłopców bezkonkurencyjny po raz drugi z rzędu był Mateusz Cywiński. Zaledwie 9 sekund za nim na metę dotarł Cyprian Świderski, co pozwoliło mu na zajęcie trzeciego miejsca. Na dystancie FIT liczącym w Chorzelach 33km wystartował Mateusz Patorski (56 miejsce w kategorii M3). Największe emocje zapawiadały się w związku z mocną obsadą naszego teamu na dystansach MEGA i GIGA. Na średnim dystansie prawdziwy nokaut zaserwowała swoim rywalkom Ula Luboińska meldując się 6 minut przed kolejną zawodniką i zdecydowanie wygrywając maraton w kategorii K3 (blisko 20 minut przewagi nad drugą zawodniką w tej kategorii wiekowej!). Ula o swoim wyniku mówi skromnie i krótko:
„jedna jaskółka wiosny nie czyni, o wynikach porozmawiamy pod koniec sezonu”

Wśród mężczyzn udany występ zaliczył Damian Kawecki (12 pozycja w kategorii M3).
„Całkiem dobry wyścig. Praktycznie cały wyścig z głową”
6 minut za Damianem na mecie zameldował się Sławomir Mazurek (29 miejsce w kategorii M3), dla którego był to również udany start.

Na najdłuższym dystansie GIGA, liczącym 82km i blisko 1000m przewyższeń wystartowało 4 zawodników reprezentujących naszą drużynę. Zdecydowanie najszybszy okazał się Roman Abramczyk (13 pozycja w kategorii M3). Kolejny udany występ zaliczył również Zdzisław Trybuła (18 miejsce w kategorii M3), przekraczając linię mety blisko 9 minut za Romanem.

W klasyfikacji drużynowej team PTU Eclipse Biketires.pl zajął 10 miejsce i o dwie pozycje poprawił swój wynik w klasyfikacji generalnej.

Równolegle w Warszawie trójka zawodników naszej drużyny rywalizowało w cyklu AZS MTB Cup. Zawody cross-country zostały rozegrane na terenie poligonu Wojskowej Akademii Technicznej. W ramach cyklu AZS MTB Cup rozegrane został Akademicki Puchar Polski oraz Akademickie Mistrzostwa Warszawy. Organizatorzy przygotowali płaską, ale ciekawą trasą. Nocne opady deszczu sprawiły, że na trasie nie brakowało wody i błota. Impreza została wpisana do kalendarza PZKOL i zgromadziła na starcie wielu zawodników z licencjami. Jako pierwsze na trasie rywalizowały kobiety. Jedyną naszą zawodniką na trasie była Magdalena Fejfer reprezentująca jednocześnie Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Magda po zaciętej rywalizacji ukończyła zawody na 6 pozycji Open oraz 3 pozycji w kategori elita. Dobra jazda pozwoliła również na zwycięstwo w klasyfikacj Akademickich Mistrzostw Warszawy. Magda była bardzo zadowolona z wyniku:
„Jestem mega szczęśliwa! Tyle obaw przed startem, a wynik zdecydowanie powyżej oczekiwań! Obawiałam się kilku miejsca na trasie, szczególnie po opadach, było dużo błota i kilka razy trzebabyło schodzić z roweru i podbiegać.”
Na starcie wyścigu mężczyzn stanęli Kamil Marczak i reprezentujący Uniwersytet Warszawski Tomasz Szymański. Zawodnicy przez pierwszą część wyścigu jechali razem. Niestety na trzecim okrążeniu Kamil zakończył swój udział z powodu defektu:
„Złapałem kapcia w jednej z kałuż i było po zawodach”
Wyścig kontynuował Tomasz Szymański docierając do mety na 37 pozycji Open i 20 w elicie.
„Na mecie jestem zły, bo dostałem dubla tak szybko. Brak porządnej rozgrzewki i zamieszanie na początku wyścigu. Na takich wyścigach widze, ile brakuje mi do czołówki (zawody wygrał Paweł Baranek)”
Wszyscy zawodnicy podkreślali profesjonalną organizację zawodów oraz atrakcyjne nagrody.

Wyniki:

Merida Mazovia MTB Marathon
HOBBY

16 Open / 4 HK1 Świderska Marcelina

11 Open / 1 HM1 Cywiński Mateusz
14 Open / 3 HM1 Świderski Cyprian
21 Open / 5 HM1 Patorski Tomasz
25 Open / 6 HM1 Świderski Antoni
37 Open / 7 HM1 Ripper Antoni

FIT

151 Open / 56 FM3 Patorski Mateusz

MEGA

1 Open / 1 K3 Luboińska Urszula

25 Open / 12 M3 Kawecki Damian
65 Open / 29 M3 Mazurek Sławomir
88 Open / 16 M4 Jatelnicki Olgierd
104 Open / 6 M5 Kuczewski Tomasz
144 Open / 64 M3 Dąbrowski Dariusz
203 Open / 12 M5 Krasuski Andrzej

GIGA

25 Open / 13 M3 Abramczyk Roman
34 Open / 18 M3 Trybuła Zdzisław
45 Open / 24 M3 Świderski Michał
47 Open / 25 M3 Wilk Paweł

AZS MTB Cup

6 Open / 3 Elita / 3 AZS Fejfer Magdalena (1 miejsce w Akademickich Mistrzostwach Warszawy)

37 Open / 20 Elita / 27 AZS Szymański Tomasz