Powerade Garmin MTB Marathon 15.IV.2012 – Murowana Goœślina

Powerade Garmin MTB Marathon 15.IV.2012 – Murowana Goœślina

W niedzielę 15 kwietnia zawodnicy teamu PTU Eclipse Biketires.pl wzięli udział w pierwszej edycji Powerade Garmin MTB Marathon w Murowanej Goślinie. Wielkopolska edycja słynie z płaskiej i szybkiej trasy, ale niekorzystne warunki pogodowe oraz długie dystanse sprawiły, że maraton nie należał do łatwych. Najkrótsza pętla MINI została poprowadzona po malwoniczych ścieżkach w dolinie Warty. Jedyną zawodniczką, która wystartowała na tym dystansie była Ela Wydrowska. Pokonanie 36 kilometrowej trasy zajęło jej 1:40:59 i był to najlepszy rezultat wśród kobiet. Na średnim dystansie MEGA liczącym blisko 73 kilometry wystartowało dwoje zawodników. Bardzo dobry wynik osiągnęła Ania Wysokińska dojeżdżając do mety na 4 miejscu w kategorii K3. Barwy naszego teamu najliczniej reprezentowali zawodnicy na dystansie GIGA. Trasa o długości 110km byłe nielada wyzwaniem. Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Ula Luboińska. Z czasem 4:44 na mecie dosłownie zdeklasowała rywalki.

„Gdyby nie komentarz Jurka, który dojechał do mnie po spięciu łańcucha, że jestem druga (akurat wyprzedziła mnie Ewelina Ortyl), to nie wiem, czy bym się obudziła… Wstąpiły we mnie pokłady wiary i zaczęłam się ścigać. Do końca miałam dużo energii.”
– Ula Luboińska

Panowie po raz kolejny zaprezentowali równy i mocny poziom. Najszybszy okazał się Zdzisław Trybuła, który pomimo awarii na trasie ukończył rywalizację na wysokim 41 miejscu open i 18 w kategorii M3.

„Na 87km zerwałem łańcuch i bezcenna okazała się pomoc Romka przy spięciu. Gdyby nie Romek, to siedział bym tam pewnie z 15 minut.”
– Zdzisław Trybuła

Problemy techniczne nie ominęły również innych zawodników, na pierwszych kilometrach łańcuch zerwał Jerzy Maćków (13 miejsce w kategorii M4). Na mecie wszyscy byli zgodni, to była ciężka próba.

MINI

1 Open / 1 K2 Elżbieta Wydrowska

MEGA

8 Open / 4 K3 Anna Wysokińska

113 Open / 44 M3 Michał Świderski

GIGA

1 Open / 1 K3 Urszula Luboińska

41 Open / 18 M3 Zdzisław Trybuła
45 Open / 21 M3 Mateusz Wasielewski
46 Open / 22 M3 Roman Abramczyk
52 Open / 26 M3 Norbert Chajewski
53 Open / 27 M3 Kamil Marczak
71 Open / 21 M2 Tomasz Szymański
86 Open / 14 M4 Jerzy Maćków
103 Open / 41 M3 Paweł Wilk

Równolegle, przy równie niekorzystnych warunkach pogodowych nasi zawodnicy rywalizowali w Piasecznie w drugiej edycji cyklu Merida Mazovia MTB. Trasa również w Piasecznie była szybka, jednak obfitowała w sekcje kałuż i błotne przeprawy. Na dystansie HOBBY tradycyjnie bardzo dobrze zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy. Chłopcy w kategorii zajęli 1, 2 i 4 miejsce. Wygrał Mateusz Cywiński przed Cyprianem Świderski. Na dystansie FIT wystartowało dwoje naszych zawodników. Kolejny udany występ zaliczyła Marlena Błach osiągając 4 wynik w kategorii FK2. Równie udany występ i dobrą formę potwierdziła Magdalena Fejfer osiągając 3 czas na dystansie MEGA w kategorii K2. Magda była zadowolona z wyniku, jednak nie ukrywała rozczarowania trasą.

„Było płasko i nudno. Jedyna atrakcja to kilka błotnych przepraw na ostanich kilometrach. Miejscami błoto sięgało łydek, a rower przysysało tak mocno, że nie mogłam go wyciągnąć!”
– Magda Fejfer

Wśród mężczyzn najlepszy wynik osiągnął Damian Kawecki (28 Open i 13 M3).

„Po niezbyt udanym wyniku w Otwocku, dziś liczyłem na poprawę samopoczucia:) Padało wczoraj i pada dzisiaj, nawet na szutrówkach chlapie spod kół. Mokry byłem już po pierwszej prostej. Jazda niby dobra, ale błąd, który popełniłem na pierwszych kilometrach powoduje, że nie mam powodów do zadowolenia.”
– Damian Kawecki

HOBBY

16 Open / 1 HM1 Mateusz Cywiński
22 Open / 2 HM1 Cyprian Świderski
31 Open / 4 HM1 Tomasz Patorski

FIT

9 Open / 4 FKJ Marlena Błach

165 Open / 48 FM3 Mateusz Patorski

MEGA

7 open / 3 K2 Magdalena Fejfer

28 Open / 13 M3 Damian Kawecki
94 Open / 23 M4 Olgierd Jatelnicki
105 Open / 6 M5 Tomasz Kuczewski
132 Open / 52 M3 Dariusz Dąbrowski
170 Open / 64 M3 Piotr Kubera
207 Open / 73 M3 Sławomir Mazurek
219 Open / 13 M5 Andrzej Krasuski

Dzień wcześniej, w sobotę 14 kwietnie w okolicach Otwocka rozegrane zostały zawody na orientację Maraton Terenowy Blisko Otwocka (MTBO). Optymalna trasa liczyła około 100km, a dodatkowym wyzwaniem była konieczność nawigacji w nieznanym, trudnym terenie. Fantastyczny wynik osiągnła nasz zawodnik Grzogorz Liszka. Zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych zajeło mu 16 godzin i 25 minut, co pozwoliło mu na zdobycie 3 miejsca.