Kategorie
Bez kategorii

Trening techniki na singlach Srebrnej Góry

W drodze do Bielawy na wyścig z cyklu Puchar Strefy MTB Sudety nasi zawodnicy zatrzymali się w Srebrnej Górze. Celem międzylądowania była chęć sprawdzenia jak się jeździ na nowych ścieżkach dookoła srebrnogórskiej twierdzy. Teren ten znany jest chociażby z etapówki MTB Challenge.

Nie miała to być tylko wycieczka krajoznawcza gdyż o pokazanie nam ścieżek poprosiliśmy Akademickiego Mistrza Polski – Piotra Kurczaba (SGR Srebrna Góra). Wiedzieliśmy, że nikt inny nie zna tak dobrze tego terenu, a jednocześnie liczyliśmy na lekcję techniki. Wiadomo, że trzeba uczyć się od najlepszych.

2015-07-04 15.45.13Najwięcej uwagi Piotr poświęcił naszemu żakowi. Cyprian Świderski specjalizujący się w XC i górskich maratonach MTB otrzymał cenną porcję wiedzy która pomoże mu szybciej i bezpieczniej poruszać się na trasach zawodów. Nie obyło się również bez dropów, które coraz częściej pojawiają się na wyścigach.

Najpierw demonstracja o co w tym chodzi.

Potem powtórka dla utrwalenia wiedzy

Trochę teorii…

I lecimy… Nie róbcie tego w domu.

Piotr Kurczab jest nie tylko zawodnikem, pracuje również jako trener,  po dzisiejszym wspólnym treningu możemy śmiało polecić. Zapraszamy na stronę: Road & MTB Trainers

Na ścieżkach w Srebrnej Górze mogą zrealizować się zarówno ambitni miłośnicy XC/maratonów jak i wyznawcy enduro. Ciężko na nich zabłądzić wszędzie są wyraźne oznakowania, a w punkcie startowym tablica z mapą całej okolicy. Wkrótce powinny pojawić się kolejne nitki, a już istniejące będą sukcesywnie ulepszane. Warto zarezerwować sobie jeden z wakacyjnych weekendów na wizytę w Srebrnej Górze.