Merida Mazovia MTB Marathon 07.X.2012 – Nowy Dwór Mazowiecki

Merida Mazovia MTB Marathon 07.X.2012 – Nowy Dwór Mazowiecki

W niedzielę 7 października w podwarszawskim Nowym Dworze Mazowieckim rozegrana została ostatni w tym sezonie maraton z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon. Zawody zostały rozegrane na zmienionej względem poprzednich lat trasie – szybkiej i premiującej dobrą współpracę zawodników. Zawodnicy teamu PTU Eclipse Biketires.pl zaprezentowali się z dobrej strony i osiągnęli świetne wyniki, w wielu przypadkach przypieczętowując rewelacyjne pozycje w klasyfikacjach generalnych. Wśród najmlodszych zawodników rywalizujących na dystansie HOBBY najlepsze wyniki osiągnęli: Maria Chrzanowska zwyciężyła w kategorii HK1, na podium stanęli również chłopcy, Mateusz Cywiński (2 miejsce w kategorii HM1) i Antoni Świderski (3 miejsce w kategorii HM1).
Na dystansie MEGA jedyną zawodniczką reprezentującą naszą drużynę była Magdalena Fejfer – ostatecznie dotarła do mety na 3 pozycji (kategori K2). Wśród mężczyzn podobnie świetny wynik osiągnął Tomasz Kuczewski (3 miejsce w kategorii M5). Jedynym zawodnikiem, który ukończył maraton na dystansie GIGA był Roman Abramczyk – maraton w Nowy Dworze Mazowieckim był kolejnym świetnym występem Romka, metę wyścigu przekroczył na 6 pozycji (kategoria M3).

Z powodu zniszczenia części oznakowania trasy wiele osoób zgubiło trasę, w efekcie czego straciło wiele minut lub wycofało się z rywalizacji. Niestety wśród nich byli również zawodnicy naszej drużyny. Cała sytuacja wpłynęła niestety na to, że jako drużyna nie mogliśmy poprawić swojego wyniku w ostatniej edycji cyklu.

Wyniki:
HOBBY

1 HK1 Maria Chrzanowska

2 HM1 Mateusz Cywiński
3 HM1 Antoni Świderski
5 HM1 Cyprian Świderski
15 HM2 Michał Chrzanowski
7 HM1 Tomasz Patorski

FIT

77 FM3 Mateusz Patorski

MEGA

3 K3 Magdalena Fejfer

17 M3 Damian Kawecki
31 M3 Michał Świderski
3 M5 Tomasz Kuczewski
78 M3 Sławomir Mazurek

GIGA

6 M3 Roman Abramczyk

Po dekoracji najlepszy zawodników na trasie z metą w Nowym Dworze Mazowieckiem, przyszedł czas na podsumowanie i nagrodzenie najlepszych zawodników w ciągu całego sezonu. W klasyfikacji generalnej wielu naszych zawodników osiągnęło sukcesy.

HOBBY

6 HK1 Marcelina Świderska
8 HK1 Alicja Dziurdziak

1 HM1 Mateusz Cywiński
3 HM1 Cyprian Świderski
5 HM1 Antoni Świderski
6 HM1 Patorski Tomasz

FIT

18 FM3 Mateusz Patorski

MEGA

2 K2 Fejfer Magdalena
1 K3 Urszula Luboińska

12 M3 Damian Kawecki
18 M3 Sławomir Mazurek
6 M5 Tomasz Kuczewski

GIGA

15 M2 Tomasz Szymański
6 M3 Roman Abramczyk
15 M3 Paweł Wilk
23 M3 Michał Świderski

W klasyfikacji drużynowej po zaciętej walce przez cały sezon nasza drużyna osiągnęła dobry wynik zajmując 8 pozycję. Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesów!