Powerade Garmin MTB Marathon 29.IX.2012 – Istebna

Powerade Garmin MTB Marathon 29.IX.2012 – Istebna

Tradycyjnie już maratończycy ścigający się w cyklu Powerade Garmin MTB Marathon kończą sezon w Istebnej – nie inaczej było w tym roku. 29 września ulice Istebnej zapełniły kolorowe koszulki. Przed zawodnikami klasyczna trasa na pograniczu Polsko – Czesko – Słowackim. Ostatnia edycja cyklu w sezonie to również ostatnia okazja na poprawienie swojego wyniku, dlatego na starcie stanęło wielu zawodników. Wśród nich stawiła się liczna grupa zawodników teamu PTU Eclipse Biketires.pl.Zawodnicy mieli do pokonania wymagającą i jednocześnie bardzo ładną trasę, co przy słonecznej, jesiennej pogodzie było nielada ucztą dla wszystkich zmysłów. Strome podjazdy wyciskały z zawodników siódme poty, a szybkie zjazdy  weryfikowały bezlitośnie umiejętności. Tuż przed metą nie mogło zabraknąć słynnej sekcji po korzeniach – pokonanej jedynie przez nielicznych.

Na dystansie MINI z metą usytuowaną w Koniakowie wystartował Sławomir Mazurek, dla którego start w Istebnej był powrotem do ścigania się w górach po dłuższej przerwie. Ostatecznie Sławek zakończył wyścig na 13 pozycji (kategoria M3).

Na średnim dystansie MEGA rywalizowały dwie nasze zawodniczki – Magdalena Fejfer zameldowała się na mecie na 7 pozycji (kategoria K2), natomiast Anna Wysokińska ukończyła zawody na 11 pozycji (kategoria K3). Na dystansie MEGA wystartował również Łukasz Kossakowski – 71 na mecie (kategoria M3).

Najwięcej emocji wiązał ze sobą maraton na dystansie GIGA – tego dnia rozstrzygnąć się miały bowiem wyniki klasyfikacji drużynowej oraz klasyfikacje indywidualne. Na wielkie uznanie zasługuje wynik osiągnięty przez Urszulę Luboińską – nasza zawodniczka wyjątkowo skupiła się na na tym starcie, dzięki czemu odniosła triumf w kategorii K3. Świetne wyniki osiągneli również zawodnicy: Roman Abramczyk wywalczył 11 pozycję, Piotr Marszałek był 15, natomiast Kamil Marczak 18 (wszyscy kategoria M3).

Wyniki:
MINI

13 M3 Sławomir Mazurek

MEGA

7 K2 Magdalena Fejfer
11 K3 Anna Wysokińska

71 M3 Łukasz Kossakowski

GIGA

1 K3 Urszula Luboińska

11 M3 Roman Abramczyk
15 M3 Piotr Marszałek
18 M3 Kamil Marczak
41 M3 Mateusz Wasielewski
42 M3 Michał Świderski
14 M4 Jerzy Maćków
42 M2 Tomasz Szymański

W Istebnej tradycyjnie podsumowano cały sezon maratonów oraz nagrodzono zawodników w klasyfikacjach generalnych. Do ostatnich kilometrów maratonu wazyły się losy wyniku drużynowego oraz wynikow indywidualnych. Ostatecznie udało się wywalczyć 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej na dystansie GIGA. Wśród naszych zawodnikow najlepsze wyniki indywidualne osiągnęli Urszula Luboińska – 2 miejsce w kategori K3 na dystansie GIGA, Anna Wysokińska – 6 miejsce w kategorii K3 na dystansie MEGA oraz Roman Abramczyk – 8 miejsce w kategorii M3 na dystansie GIGA. Nasi zawodnicy odnieśli również sukces w prestiżowej klasyfikacji TOP5 – Roman Abramczyk i Kamil Marczak zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce (kategoria M3)