Kategorie
Relacje

Powerade Garmin MTB Marathon 15.IX.2012 – Piwniczna Zdrój

MTB w Beskidzie Sądeckim

Cykl Powerade Garmin MTB Marathon zawitał wraz z kolejną edycją w Beskid Sądecki. Zawodnicy stanęli na starcie maratonu w Piwnicznej Zdroju – malowniczo położonym znanym uzdrowisku.  Sąsiedztwo Pienińskiego Pasa Skałkowego jest dodatkową atrakcją tych rejonów. Trasa typowo górska z długimi podjazdami i karkołomnymi zjazdami. Zawodnicy mieli również okazję przejeżdżać przez jeden z najpiękniejszych wapiennych wąwozów – Biała Woda, a dzięki słonecznej pogodzie towarzyszyły im również niezapomniane widoki.Z trudami trasy na dystansie MEGA zmagała się Megdalena Fejfer. Magda ukończyła zawody na dobrym 5 miejscu (kategoria K2) i nie kryła na mecie radości:„Na mecie z zaciekawieniem sprawdzam wynik. Okazało się, że jestem 5. Jest jest jest, ale jestem szczęśliwa!”

Zawodnicy rywalizujący na dystansie GIGA równeż osiągnęli świetne wyniki. Urszula Luboińska przekroczył linię mety na drugiej pozycji (kategoria K3). Świetną dyspozycję potwierdził również Roman Abramczyk, kolejny raz meldując się na szerokim podium (6 miejsce w kategorii M3). W klasyfikacji drużynowej punktowali również Kamil Marczak (9 miejsce w kategorii M3) oraz Tomasz Szymański (17 miejsce w kategorii M2). Dobre wyniki indywidualne naszych zawodników przełożyły się na świetny wynik w klasyfikacji drużynowej – w Piwnicznej Zdroju osiągnęliśmy najlepszy drużynowy wynik spośród górskich edycji cyklu.
Kolejny, ostatni już maraton z cyklu Powerade Garmin MTB Marathon już za dwa tygodnie, 29 września w Istebnej, gdzie czekają na maratończyków kultowe trasy w Beskidzie Śląskim!

MEGA

5K2 Magdalena Fejfer

GIGA

2K3 Urszula Luboińska
6 M3 Roman Abramczyk
9 M3 Kamil Marczak
17 M2 Tomasz Szymański