Merida Mazovia MTB Marathon 27.V.2012 – Toruń

W ostatni weekend maja, przy słonecznej pogodzie rozegrana została kolejna edycja cyklu Merida Mazovia MTB Marathon. Tym razem maratończycy zawitali do Torunia. Miasteczko zawodów zlokalizowane zostało na Motoarenia. Zawodnicy mieli do pokonania szybką, płaską trasę. W ciągu ostatnich dni słońce wysuszyło trasę, która obfitowała w wiele piaszczystych odcinków. Sypki piasek unosił się w powietrze i dokuczał maratończykom, których ciężko było poznać na mecie. Finish poprowadzony został na Motoarenie, co stworzyło świetne widowisko.

W maratonie wystartowała reprezentacja naszej drużyny. Ponownie bardzo udany występ zaliczyli nasi najmłodsi zawodnicy: Cyprian Świderski i Tomasz Patorski – którzy zajęli odpowiednio 2 i 3 miejsce w kategorii HM1 na dystansie HOBBY. Na dystansie FIT wystartował Mateusz Patorski (40 miejsce w kategorii FM3). Jedynym zawodnikiem, który wybrał dystans MEGA był Sławomir Mazurek. Rywalizację na trasie liczącej 55 km Sławek zakończył na 29 pozycji w kategorii M3. Na najdłuższym, liczącym 82 km dystansie GIGA wystartowało dwóch naszych zawodników. Na mecie jako pierwszy zjawił się Roman Abramczyk (7 miejsce w kategorii M3). Michał Świderski ukończył maraton na 17 miejscu w kategorii M3.
Najbliższy maraton z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon rozegrany zostanie w Lublinie już 17 czerwca, jednak wcześniej, nasi zawodnicy planują start w organizowanym przez Cezarego Zamanę wyścigu etapowym Gwiazda Mazurska. Start pierwszego etapu już 7 czerwca w Szczytnie!