Merida Mazovia MTB Marathon 13.V.2012 – Legionowo

Merida Mazovia MTB Marathon 13.V.2012 – Legionowo

13 maja rozegrana została kolejna edycja cyklu Merida Mazovia MTB Marathon. Zawody zgromadziły na starcie rekordową w tym sezonie ilość zawodników – przeszło 1300. Również wśród zawodników naszej drużyny zawody okazały się rekordowe pod względem frekwencji, barwy zespołu PTU Eclipse Biketires.pl reprezentowało 21 zawodników.
Trasa maratonu została poprowadzona po lasach Chotomowskich, co gwarantowało dobre warunki do ścigania. Pogoda nie sprzyjała kolarzom, wiał zimny wiatr i momentami padało, co nie przeszkodziło jednak w zaciętej rywalizacji na szybkiej trasie. Wyścig był bezlitosną próbą umiejętności jazdy w dużych grupach, pokonywania stromych podjazdów i szybkiej jazdy po wąskich singletrackach.

Nasi najmłodsi zawodnicy ścigający się na dystansie HOBBY, jak zwykle liczni na starcie. Rywalizowali oni na trasie liczącej 5 km. Wśród dziewczynek na podium stanęła Alicia Dziurdziak
(2 miejsce w kategorii HK1), szóste miejsce zajęła natomiast Marcelina Świderska. Wśród chłopców rywalizacja przebiegała po dyktando Mateusza Cywińskiego i Cypriana Świderskiego. Ostatecznie linię mety jako pierwszy przekroczył Mateusz, tuż za nim przyjechał Cyprian. Pozostali zawodnicy osiągnęli również dobre wyniki, co pozwoliło umocnić ich pozycje w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Nie mniej emocji przyniosła nam rywalizacja na dystansie FIT. Marlena Błach udowodniła podczas ostatnich zawodów w Olsztynie, że jest w stanie wygrywać. W Legionowie Marlena stanęła na trzecim stopniu podium (kategoria FKJ) po zaciętej walce o drugie miejsce, do którego zabrakło zaledwie 10 sekund! Na dystansie FIT wystartował również Mateusz Patorski (76 miejsce w kategorii M3). Równy poziom, który prezentuje Mateusz pozwoliły mu wskoczyć na 8 miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

Interesująco zapowiadał się przebieg walki na dystansie MEGA. Do pokonania zawodnicy mieli trasę o długości ok 55 km. Wśród kobiet faworytką bez wątpie była Ula Luboińska. Walkę o podium zapowiedziała również Magda Fejfer. Na mecie faktycznie bezkonkurencyjna okazała się Ula, pewnie wygrywając w kategorii K3 oraz Open. Magda osiągnęła również dobry wynik meldując się na drugiej lokacie w kategorii K2. Na dystansie MEGA rywalizowali również mężczyźni. Najszybszym z nich okazał się Damian Kawecki (19 miejsce w katgorii M3), który dzień wcześniej startował w cyklu Skandia Maraton. Tuż za Damianem uplasował się Sławek Mazurek (23 miejsce w kategorii M3). Na dystansie MEGA wystartował również Tomasz Kuczewski. Niestety Tomek uległ na trasie poważnemu wypadkowi, w wyniku którego doznał kontuzji obojczyka. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
Tradycyjnie nie zabrakło naszych zawodników na najdłuższym dystansie GIGA. Z liczącą przeszło 82 km trasą zmierzyło się 5 zawodników. Najszybciej do mety dotarli współpracując na trasie Zdzisław Trybuła i Roman Abramczyk (odpowiednio 16 i 17 pozycja w kategorii M3). Kolejno na mecie meldowali się Tomasz Szymański oraz Michał Świderski. Jako ostatni rywalizację ukończył Paweł Wilk, który miał na trasie problemy techniczne.HOBBY

2 HK1 Alicja Dziurdziak
6 HK1 Marcelina Świderska

1  HM1 Mateusz Cywiński
2  HM1 Cyprian Świderski
4  HM1 Tomasz Patorski
5  HM1 Antoni Świderski
12 HM1 Antoni Ripper
20 HM1 Michał Abramczyk

FIT

3 FKJ Marlena Błach

76 FM3 Mateusz Patorski

MEGA

1 K3 Urszula Luboińska
2 K2 Magdalena Fejfer

19 M3 Damian Kawecki
23 M3 Sławomir Mazurek
56 M3 Piotr Kubera

GIGA

16 M3 Zdzisław Trybuła
17 M3 Roman Abramczyk
12 M2 Tomasz Szymański
25 M3 Michał Świderski
31 M3 Paweł Wilk

,