Kategorie
Relacje

Zimowy cykl maratonów Northec MTB

Sukcesem dla naszej drużyny zakończył się…

Sukcesem dla naszej drużyny zakończył się rozegrany już po raz trzeci zimowy cykl maratonów Northec MTB Zimą. Na cykl złożyły się trzy edycje rozegrane w skrajnie różnych warunkach, wszystkie jednak łączyła dobra atmosfera.

Pierwszy maraton z cyklu rozegrany został w Karczewie 19 lutego. Zawodnikom przyszło zmagać się z wymagającą trasą w iście zimowych warunkach. Padający śnieg nie zniechęcił jednak zawodników naszego teamu. Na szczególne uznanie zasługują najmłodsi zawodnicy, którzy zdominowali rywalizację na dystansie Hobby. Zwyciężył Cyprian Świderski, a tuż za nim zawody ukończył Cywiński Mateusz.

Drugi etap cyklu rozegranu został 4 marca w Mrozach. Zimowy maraton rozegranu został w tej miejscowości już po raz piąty! Zawodników przywitałą tym razem piękna pogoda – świeciło słońce, a temperatura z minuty na minutę rosła. Mimo to warunki na trasie były godne miana zimowych, nie brakowało śniegu, zmarzniętych strumyków i kolein wypełnionych lodem. Po raz kolejny rewelacyjnie pojechali najmłodsi zawodnicy. Marcelina Świderska zajęła II miejsce w kategorii HK1, natomiast chłopcy zgarnęli całe podium kategorii HM1. Wygrał Cyprian Świderski przed Mateuszem Cywińskim i Świderskim Antonim. Tym samym Cyprian już po dwóch etapach zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu. Na dystansie Mega świetny wynik uzyskała debiutująca w barwach PTU Eclipse Biketires.pl Magdalena Fejfer, zajmując II miejsce w kategorii K2 i 4 Open.

„Wynik dobry, mimo lekkiego niedosytu z własnej jazdy. Wszyscy mi odjechali na pierwszych kilometrach. W terenie zaczynam odzyskiwać pozycje. Na trasie jest dosyć dużo lodu. Pierwszą glebą zaliczam, kiedy koło mi się uślizguje i zatrzymuję się na drzewie. Na szczęście nie obijam się mocno i jadę dalej.”

Wśród mężczyzn zdecydowanie najlepiej pojechał Damian Kawecki (13 miejsce Open, 7 M3).

„Jestem zły na siebie za błąd taktyczny z początku wyścigu, gdzie jechałem za bardzo schowany w grupie. Na sekcji lodowej również straciłem. Końcówka lepiej, ale czuję pewien niedosyt”.

Ostatni etap cyklu Northec MTB Zimą rozegrany został w Józefowie 18 marca. Tym razem maratończyków przywitała prawdziwie wiosenna aura ze słońcem i wysoką temperaturą w roli głównej. Trasa została poprowadzona po interwałowych szlakach Mazowieckiego Parku Narodowego. Nie zabrakło podjazdów i piaszczystych zjazdów. Piękna pogoda przyciągnęła na start wielu zawodników. Kolejny raz najmłodsi chłopcy zajęli wszystkie miejsca na podium na dystansie Hobby. Pod nieobecność Cypriana Świderskiego, na dystansie najszybszy okazał się Mateusz Cywiński. Nasi zawodnicy wystartowali również w licznym gronie na dystansie Mega. Magdalena Fejfer była druga wśród kobiet. Swój start podsumował krótko:

„Trasa piękna, pogoda piękna, a wynik rewelacyjny!”

Wśród mężczyzn emocjonującą walkę rozegrali między sobą Damian Kawecki i Roman Abramczyk. Ostatecznie szybszy okazał się Damian, zajmując 22 miejsce Open i 8 w kategorii M3 i to pomimo problemów technicznych na trasie.

„Wyglebiłem się. Szybko się pozbierałem, ale sztyca się obróciła o 45 stopni. Najpierw próba poprawy bez narzędzi ale się nie udało. Imbusy w camelbacku więc zanim je wygrzebałem to już mnóstwo osób pojechało..”

W klasyfikacji generalnej całego cyklu w kategorii HK1 II miejsce zajęła Marcelina Świderska. Bezkonkurencyjni w kategorii HM1 okazali się Cyprian Świderski (I miejsce) oraz Cywiński Mateusz (II miejsce). II miejsce na dystansie Mega w kategorii K2 zajęła Magdalena Fejfer. Spośród mężczyzn najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej osiągnął Damian Kawecki, zajmując 9 miejsce w kategorii M3. W klasyfikacji rodzinnej całego cyklu triumfowała rodzina Świderskich.

Wyniki w klasyfikacji generalnej wszystkich zawodników:

HK1

2. Marcelina Świderska

HM1
1. Cyprian Świderski
2. Mateusz Cywiński
4. Antoni Świderski
5. Tomasz Patorski
6. Gabriel Orzeł
8. Antoni Ripper
18. Józef Rupper

FM3
18. Mateusz Patorski

MK2
2. Magdalena Fejfer

MM2
15. Tomasz Szymański

MM3
9. Damian Kawecki
24. Paweł Wilk
35. Dariusz Dąbrowski

MM5
14. Andrzej Krasuski