Merida Mazovia MTB Marathon 07.X.2012 – Nowy Dwór Mazowiecki

W niedzielę 7 października w podwarszawskim Nowym Dworze Mazowieckim rozegrana została ostatni w tym sezonie maraton z cyklu Merida Mazovia MTB Marathon. Zawody zostały rozegrane na zmienionej względem poprzednich lat trasie – szybkiej i premiującej dobrą współpracę zawodników. Zawodnicy teamu PTU Eclipse Biketires.pl zaprezentowali się z dobrej strony i osiągnęli świetne wyniki, w wielu przypadkach przypieczętowując rewelacyjne pozycje w klasyfikacjach generalnych. Wśród najmlodszych zawodników rywalizujących na dystansie HOBBY najlepsze wyniki osiągnęli: Maria Chrzanowska zwyciężyła w kategorii HK1, na podium stanęli również chłopcy, Mateusz Cywiński (2 miejsce w kategorii HM1) i Antoni Świderski (3 miejsce w kategorii HM1).
Na dystansie MEGA jedyną zawodniczką reprezentującą naszą drużynę była Magdalena Fejfer – ostatecznie dotarła do mety na 3 pozycji (kategori K2). Wśród mężczyzn podobnie świetny wynik osiągnął Tomasz Kuczewski (3 miejsce w kategorii M5). Jedynym zawodnikiem, który ukończył maraton na dystansie GIGA był Roman Abramczyk – maraton w Nowy Dworze Mazowieckim był kolejnym świetnym występem Romka, metę wyścigu przekroczył na 6 pozycji (kategoria M3).

Z powodu zniszczenia części oznakowania trasy wiele osoób zgubiło trasę, w efekcie czego straciło wiele minut lub wycofało się z rywalizacji. Niestety wśród nich byli również zawodnicy naszej drużyny. Cała sytuacja wpłynęła niestety na to, że jako drużyna nie mogliśmy poprawić swojego wyniku w ostatniej edycji cyklu.