Powrade Garmin MTB Marathon 07.VII.2012 – Stronie Śląskie

7 lipca w sercu Masywu Śnieżnika, w Stroniu Śląskim rozegrana została kolejna edycja cyklu Garmin Powerade MTB Marathon. Podobnie, jak podczas ostatnich edycji, również i tym razem pogoda dopisała – było ciepło i słonecznie, jednak przechodzące w ciągu ostatnich dni przez Sudety Wschodnie gwałtowne burze musiałby pozostawić po sobie ślad. Stronie Śląskie jest nowym punktem na mapie maratonów organizowanych przez Grześka Golonkę, jednak wielu zawodników spodziewało się, że trasa zostanie wytyczona po szlakach znanych z maratonu w Międzygórzu. Większa część trasy faktycznie pokrywała, włącznie z podjazdem i zjazdem z najwyższego punktu maratonu – Śnieżnika. Zupełnie nowe były m.in. pełne korzeni ścieżki na szlaku granicznym, które okazały się niezwykle wymagające ze względu na duże ilości błota.
Na średnim dystansie MEGA zawodnicy mieli do pokonania przeszło 45km i ok 1600m przewyższeń. Nasz team reprezentowała dwójka zawodników. Anna Wysokińska ukończyła zawody na 8 miejscu (kategoria K3), natomiast Grzegorz Liszka dojechał na miejscu 12 (kategoria M4).

Na koronnym dystansie GIGA liczącym przeszło 80km, zawodnicy pokonali ponad 2500m w pionie, walczyli również m.in z wymagającym szlakiem granicznym i zdobyli Śnieżnik – najwyższy szczyt całego Masywu Śnieżnika. Jak zwykle nasi zawodnicy licznie stawili się na starcie. Kolejny dobry start zaliczyła Urszula Luboińska, 5 na mecie (kategoria K3). Wyrównaną walkę stoczyli Roman Abramczyk (10 miejsce w kategorii M3) oraz Kamil Marczak (12 miejsce w kategorii M3). W klasyfikacji drużynowej punktował również Norbert Chajewski, 20 w kategorii M3.