Merida Mazovia MTB Marathon 6.V.2012 – Olsztyn

Kolejna edycja Merida Mazovia MTB Marathon za nami. Tym razem kolarze zmagali się z wymagającą i malowniczą trasą w okolicach Olsztyna. Na starcie maratonu stanęła reprezentacja naszego teamu w okrojonym składzie z uwagi na rozgrywane równolegle inne maratony. Maratończyków przywitała wiosenna pogoda, start rozegrany został w deszczu. Zawodnicy zmagali się z pagórkowatą trasą, która wszystkim się spodobała.

Rywalizację na dystansie HOBBY po raz kolejny w tym sezonie zdominował Mateusz Cywiński pewnie wygrywając wyścig liczący 8 km. Bardzo udany występ zaliczył również Tomek Patorski, który stanął na najniższym stopniu podium.

Na dystansie FIT wystartowała dwójka naszych zawodników. Płeć piękną reprezentowała Marlena Błach. To był zdecydowanie najlepszy start naszej zawodniczki w sezonie – Marlena zwyciężyła w kategorii FKJ. Z trasą o długości 30 km zmierzył się również Mateusz Patorski (76 miejsce w kategorii M3).

Pętla, na której rozegrany został maraton na dystansie MEGA obfitowała w podjazdy i wymagające zjazdy. Jedynym reprezentantem naszej drużyny na tym dystansie był Tomek Kuczewski (7 pozycja w kategorii M5).
Z najdłuższym dystansem liczącym 93 km zmierzył się Michał Świderski. Michał dojechał do mety na 15 pozycji w kategorii M3.