Garmin Powerade MTB Marathon 5.V.2012 – Złoty Stok

W sobotę 5 maja rozegrana została pierwsza górska edycja cyklu Garmin Powerade MTB Marathon. Było to pierwsza okazja w tym sezonie do zmierzenia się z górskimi ścieżkami. Na starcie maratonu licznie stawili się zawodnicy naszej grupy.
Na dystansie MINI liczącym niespełna 20km i ponad 600m przewyższenia wystartowała Elżbieta Wydrowska. Ela zameldowała się na mecie z czasem 1:07:09 i pewnie zwyciężyła w rywalizacji kobiet. To już drugi start w tym sezonie w cyklu MTB Marathon, w którym Ela zdobyła komplet punktów.
Na trasie dystansu MEGA rywalizowało ponad 500 osób. Wśród nich znalazły się dwie zawodniczki naszego teamu. Trasę liczącą blisko 40km i 1500m przewyższenia najszybciej pokonała Anna Wysokińska. Z czasem 3:14:47 Ania zajęła 7 miejsce w kategorii K3. Niespełna 5 minut później na mecie pojawiła się Magdalena Fejfer (12 miejsce K2). Obie zawodniczki miały na trasie przygody, jednak zgodnie przyznały, że są zadowolone z osiągniętych wyników.

„Na jednym ze zjazdów chciałam sprowadzić końcówkę. Zatrzymuję się, ale zabrakło mi gruntu pod nogami i wpadam w krzaki. Mam z siebie ubaw, bo musiało to śmiesznie wyglądać. Miała jeszcze jeden podobny incydent na zjeździe do Lutyni. Moje odczucia co do maratonu? Znałam trasę, więc wiedziałam, czego się spodziewać. Chyba jednak pojechałam zbyt zachowawczo. Mam nadzieję, że z kolejnymi startami nauczę się lepiej rozkładać siły na cały maraton.” – Powiedziała na mecie Magda

Na koronnym dystansie GIGA wystartowało 8 naszych zawodników. Czekała na nich do pokonania trasa licząca blisko 78km i prawie 2700m w pionie. Fantastyczną walkę o pierwsze miejsce wśród kobiet prowadziła Ula Luboińska z Justyną Frączek. Ostatecznie linię mety jako pierwsza kobieta przekroczyła nasza zawodniczka, wyprzedzając Justynę o 2 minuty. Ula była niezwykle szczęśliwa na mecie:

„Wzruszające! Udało mi się wygrać pierwszy raz w życiu maraton w górach i to z Justyną. Jestem w szoku:) Zapamiętam ten moment forever. Patrząc na międzyczasy, siedziała mi cały czas na ogonie.”

Zwycięstwo w Złotym Stoku było już drugim z w tym sezonie zwycięstwem Uli, co przekłada się na zdecydowane prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wśród mężczyzn z naszej drużyny rozegrała się zacięta walka. Jako pierwszy na mecie pojawił się Roman Abramczyk (22 miejsce M3), w ciągu kilku kolejnych minut kreskę przekroczyli kolejno Zbyszek Bieryt (24 miejsce M3) oraz Kamil Marczak (28 miejsce M3). Naszych zawodników nie ominął niestety pech. Zawodów nie ukończył Norbert Chajewski, natomiast Tomek Szymański doznał niegroźnej kontuzji kolana.

Wysoki poziom sportowy naszych zawodników przekłada się na wynik w klasyfikacji drużynowej. Po edycji w Złotym Stoku, team PTU Eclipsce Biketires.pl znajduje się na trzeciej lokacie. Gratulujemy zawodników. Kolejna edycja już 19 maja w Wałbrzychu.